Aytaç Cinci dostlukla anıldı

Geçtiğimiz yıl nisan ayında 45 yaşında hayatını kaybeden Keşanspor’un eski futbolcusu Aytaç Cinci’nin anısına “Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası” düzenlendi. Edirne, Gelibolu, Uzunköprü, İpsala ve Keşan’dan 9 veteran futbol takımının katıldığı turnuvanın galibi Edirne Veteranlar oldu.

Keşanspor’un merhum sporcusu Aytaç Cinci anısına düzenlenen “Aytaç Cinci’yi Anma ve Dostluk Turnuvası”, 13 Eylül akşamı sona erdi. Edirne, Gelibolu, Uzunköprü, İpsala ve Keşan’dan toplam 9 veteran takımın mücadele ettiği turnuvada şampiyon, Edirne Veteranlar oldu.

‘KEŞAN’IMIZ SPORLA ANILACAK’

Turnuvanın ödül seremonisinde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ı sporla anılır bir kent yapmak için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Helvacıoğlu; “Güzel bir maç serüveni oldu, en azından sağlıklı sıhhatli oldu. Önemli olan buydu. Başarılı sporcu kimliğiyle birlikte yaşam biçimiyle de yakın çevresine örnek teşkil eden Aytaç Cinci kardeşimizi, güzel bir turnuvayla, hep beraber andık. Kurum ve kuruluşlarıyla, sporcu ve sporseveriyle birlikte el ele verdik. Ortaya güzel bir organizasyon çıktı, birlik ve beraberlik oldu. Dostluk hiç unutulmadı, kardeşliğimiz ön sıradaydı, kaynaşmamıza da vesile oldu. Tüm çaba ve gayretimiz merhum Aytaç Cinci kardeşimiz gibi değerlerin, bizlere bıraktıkları bu güzel izlerin, gelecek nesillere aktarmaktı. Başardık da. Bizler, onlar için Keşan’ımızı sporla anılır bir kent yapmaya, hep beraber devam edeceğiz, söz veriyoruz. Sporu ve sporcusuyla gelişen bir Keşan için önemli birliktelikleri koruyacağımıza söz veriyoruz. Yola, kaldırıma ve altyapıya ne yapıyorsak, spor yatırımına da onların daha fazlasını yapmamız lazım. Keşan ile bunları buluşturmaya devam etmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, merhum Aytaç Cinci başta olmak üzere, hayatını kaybeden tüm sporcularımıza Allah’tan rahmet diliyorum, değerli ailelerine de sabır diliyorum. Aytaç Cinci’yi anma turnuvamızın tüm Keşan’a, sporcularımıza, sporseverlerimize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederek; “Emekleri geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Çok farklı siyasi görüşlerden, farklı takımları tutan insanlar bugün bir arada. Ama bizi burada bir araya getiren Aytaç Cinci oldu. Kişiliğiyle, karakteriyle, sporculuğuyla ve kendi işindeki örnek duruşuyla, bir beyefendiyi kaybettiğimizi bugün daha iyi anlıyorum. Bundan sonra annesi ve babası, bizim kendi öz anne ve babamız. Çocukları bizim çocuğumuz, onlar bize emanet” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından turnuvada emeği geçenlere ve takımlara, protokol üyeleri tarafından plaket, madalya ve kupaları takdim edildi. Haber Merkezi

aytac cinci 2 - Edirne Ahval Gazetesi
Aytaç Cinci dostlukla anıldı - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu