Baba kız artık meslektaşlar

Öğrenimini ve stajını tamamlayan Feriha Günsu Arıseven, dün Edirne Barosu’nda düzenlenen tören ile yemin ederek cübbesini giydi. Günsu Arıseven’in cübbesini aynı zamanda babası olan Edirne Barosu’na kayıtlı Avukat Ali Arıseven giydirdi. Mezun olarak stajyerliğini de tamamlayan Arıseven, babası ile aynı baroda meslektaş olarak görev yapacak.

Edirne Barosu’na dün yeni bir nefer daha katıldı. Mezuniyetini ve stajyerliğini tamamlayanFeriha Günsu Arıseven, dün baroda düzenlenen tören ile yemin ederek, cübbesini giydi. Düzenlenen törende konuşma gerçekleştiren Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, avukatlık mesleğinin önemine vurgu yaptı. Karakoç; “Giydiğimiz cübbeye, tarihin kattığı anlamı, niceliği niteliğinden oldukça ağır ve ağırlığı, kimi zaman hak ve hürriyeti, insanca yaşamanın sınırları, kimi zaman bir nefes ve kimi zaman da hayatın ta kendisine karşılık geldiğini bilenleriz. Biz avukatlar, eşitlik ve özgürlük gibi değerlerden türeyen insan hakları kavramının, ahlaki bir talep olduğunu içselleştirmiş bir mesleğin mensupları olarak, bu taleplerden asla vazgeçmeyiz. Hakka yürüyen, mesleği, hakkı savunurken saldırılar sonucu bu dünyadan göçüp giden meslektaşları da asla unutmayız. Meslek şehitlerinin anısı her zaman yüreğimizdedir” dedi.

Baba kiz artik meslektaslar | Edirne Ahval Gazetesi
Baba kız artık meslektaşlar | Edirne Ahval Gazetesi

Kendisi de Edirne Barosu’na kayıtlı bir avukat olan baba Avukat Ali Arıseven ise konuşmasında; “Bugün avukatlık stajını başarıyla tamamlamış olan ve yemin ettikten sonra da fiilen avukatlık görevine icra etmeye başlayacak olan Feriha Günsu Arıseven toplanmış bulunmaktayız. Feriha Günsu Arıseven, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla bitirmiş ve burada biten mesleki eğitimi sonrasında, stajını Edirne’de başlatmış, 6 ay Edirne Adliyesi’nde ve 6 ay da avukat yanında, yani benim yanımda çok başarılı bir staj dönemi geçirmiştir. Bugünden itibaren Feriha Günsu Arıseven, meslektaşımız olarak aramıza katılmış ve kendisinin aramıza katılması neticesinde avukatlık camiası daha da güçlenmiştir” diyerek hem meslektaşını hem de kızını kutladı.

Baba kiz artik meslektaslar 4 | Edirne Ahval Gazetesi
Baba kız artık meslektaşlar | Edirne Ahval Gazetesi

Belgesini alıp, mesleki yeminini eden ve cübbesini giyen Avukat Feriha Günsu Arıseven ise, meslektaşlarına yönelik meydana gelen şiddet olaylarına değindi. Arıseven konuşmasında; “Geçtiğimiz günlerde avukatlık stajımı tamamladım ve bugün avukatlık yeminimi ettikten sonra mesleğimi fiilen gerçekleştirmeye başlayacağım. Staj sürecim boyunca bana, tüm mesleki bilgi ve tecrübelerini en ince detayına kadar sabırla öğreten, her zaman yanımda olan ve desteğini bana her zaman hissettiren babam Av. Ali Arıseven’e tüm saygı ve sevgimle teşekkür ederim. Bu süreç sadece stajdan ibaret değil tabi ki. Hepimizin bildiği zorlu eğitim süreçlerinden geçiyoruz. Bu süreç boyunca her zaman yanımda olan, beni destekleyen, benim hayallerimin gerçekleşmesi için onca fedakarlık yapan, annem Ebru Arıseven’e tüm sevgi ve saygımla teşekkür ederim. Benim bu hayalim, hepimizin hayali oldu ve gerçekleştirmek için benimle birlikte tüm ailem çabaladı” ifadelerine yer verdi. Avukat Feriha Günsu Arıseven’in cübbesini babası Avukat Ali Arıseven giydirdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

Baba kiz artik meslektaslar 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Baba kız artık meslektaşlar | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu