Bacıoğlu aday adaylığını duyurdu

Kente uzun süre öğretmenlik yapan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevi yapan Bülent Bacıoğlu, CHP’den Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu duyurdu.

Edirne’de uzun süre öğretmenlik yapan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Bülent Bacıoğlu, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP’den Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

“YERELDEN BAŞLAYARAK, ÖRNEK OLARAK, ÜLKE GENELİNE YAYILAN BİR DEĞİŞİM, GELİŞİM MÜMKÜN”

Edirne’yi Türkiye’nin model alabileceği bir yönetim modeli getireceğinin altını çizen Bacıoğlu, aday adaylığını şu sözlerle açıkladı; “2024 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına, 100 yıllık köklü geçmişe sahip, Atatürk’ün kurucu olarak yol açtığı partiden, fikri hür, vicdanı hür bir aday adayı olarak, özgürlükçü şehir Edirne’de yanınızda olmanın gururunu yaşıyorum. Tarihi ve kültürü ile yaşamaktan gurur duyduğumuz Dünya Şehri Edirne’mizi; bu güzel havayı soluyan herkesin de katkısı ile Türkiye’ye model olabilecek bir yerel yönetim haline getirip uluslararası alanda da gurur duyabileceğimiz bir yönetime dönüştürmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden resmi olarak Edirne Belediye başkan aday adayı olduğumu beyan etmiştim. Yerelden başlayarak, örnek olarak, ülke geneline yayılan bir değişim, gelişim mümkün. Bunu enerjisi ve cesareti olan, geçmişinde uzun yıllar yaşadığı şehrine karşı sorumlukları elinden geldiğince her zaman yerine getirmiş sorunlar karşısında başını kuma gömmemiş, çözüm üreten, farklılık yaratacak bir aday yapabilir” dedi.

“ŞEHRİMİZİN KÜLTÜREL AÇIDAN SAHİP OLDUĞU POTANSİYELLERİ ORTAYA ÇIKARAN ÇALIŞMALAR YÜRÜTTÜK”

Bacıoğlu, mesleği öğretmenliğin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunda da yöneticilik görevi üstlendiğini ifade etti. Bacıoğlu; “Uzun yıllar Edirne’nin Küplü, Havsa ve merkezdeki okullarında öğretmen olarak görev yaptım ve geçtiğimiz aylarda emekli oldum. Bu sürece paralel 2003 yılından beri Edirne’de 10 farklı sivil toplum kuruluşu ve demokratik kitle örgütünde aktif çalıştım. Kurucu başkanı olduğum spor kulübünde şehrimiz, bölgemiz adına birçok ilke imza attık. Yetmedi, bölgemizde doğal alanların ve çevrenin korunmasına yönelik yerel ve ulusal boyutta ciddi mücadeleler verdik. 1962 yılında kurulan ülkemizin ve Dünya’nın en eski turizm derneklerinden olan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği yönetim kurulu üyeliğim ve dernek başkanlığım dönemlerinde kentimizin yerel değerlerini uluslararası alanda görünür kılan, şehrimizin eğitim, turizm ve kültürel açıdan sahip olduğu potansiyelleri ortaya çıkaran çalışmalar yürüttük” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023 12 06 at 16.41.47 | Edirne Ahval Gazetesi
Bacıoğlu aday adaylığını duyurdu | Edirne Ahval Gazetesi

“HALKIN PARASI İLE YAPILAN, FARKLILIK YARATMAYAN RUTİN HİZMETLERİ LÜTUF GİBİ SUNMAYACAĞIZ”

Belediye başkanlığına seçilmesi durumunda kendini ön plana koymayacağını, billboardlarda bile fotoğrafının olmayacağını açıklayan Bacıoğlu; “Halka hizmeti en üst noktaya taşıyarak siyasette de haklı bir yol açmış olacağız. Hiçbir yerde kurumsal duyurular dışında halkın parası ile basılmış portremin olduğu afiş göremeyeceksiniz. Otobüs veya diğer araçlarda belediye başkanının fotoğrafı olmayacak, adı yazılmayacak. Mal varlığı beyanımı kamuoyuna olası miras içerecek şekilde yapacağım. Kurumsal tüm işleri kurumsal çerçeve içinde sunacağız. Halkımızı bilgilendirme ve halkın belediyeye ulaşması konusunda her yaşa uygun bir iletişim ağı oluşturacağız. Halkın parası ile yapılan, farklılık yaratmayan rutin hizmetleri lütuf gibi sunmayacağız. Noterden beyanlı en fazla 2 dönemden fazla asla görev almayacağım. Eğer 1. Dönemden 2. döneme geçişte oylarımı en az %5 geliştiremezsem seçimden hemen sonra istifa edeceğim. Makam koltuğu ve masası değil, makam toplantı masası ve odası olacak” diye konuştu.

TOPLU ULAŞIMA ALTERNATİF, HAFİF TRAMVAY YA DA HALK OTOBÜSÜ PROJESİ

Bacıoğlu, seçilmesi durumunda gerçekleştirmek istediği bazı projeleri de açıkladı. Bacıoğlu’nun açıkladığı projeler şu şekilde; “Şehir içi toplu ulaşım için alternatif, hafif tramvay ya da halk otobüsleri. Yaya kaldırımları ve yolların uzman desteği ile yenilenme süreci. Şehrimizin etkin tanıtımı ve turist memnuniyetine yönelik sürdürebilir süreç değerlendirmeleri. Karaağaç’ı aşamalı olarak endüstriyel tarımdan sebze meyve ağırlıklı onarıcı tarıma doğru yönlendirmek. Estetik köy pazarları kurarak, çevresindeki köylere de değer katacak şekilde kırsal kalkınmaya destek olmak. Şehrimizin somut olmayan kültürel mirasları Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kakava Şenliklerinin kimliğini koruyarak olağanüstü kalitede düzenlemek. Her gün binlerce tır ve aracın geçtiği Edirne’de dorse yapımı ve benzeri kirletmeyen sanayi yatırımlarını teşvik. Nehirlerimiz kıyılarına yapılan betonlaşmaları ve görüntü kirliliğini asgariye indirecek peyzajlara öncelik verecek projeler geliştirmek.” Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu