Badem ezmesine iki yeni aroma

Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, Edirne’nin en meşhur lezzetlerinden birisi olan badem ezmesinin iki farklı çeşidini üreterek piyasaya sürdü. Badem ezmesinin lavantalı ve portakallı olmak üzere iki farklı çeşidini üretmeye başlayan Meriç, gurbetçi vatandaşların tavsiyesi üzerine aromalı badem ezmesi üretmeye karar verdiğini açıkladı.

Badem ezmesinde yeni aroma dönemi

Badem ezmesine iki farklı aroma katan Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, lavanta ve portakal aromalı badem ezmelerini piyasaya sürdü. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Meriç, aromalı badem ezmesi yapma tavsiyesini Almanya’dan gelen gurbetçilerden aldığını belirtirken, yeni aromalı ürünlerine talebin yoğun olduğunu kaydetti.

YENİ AROMALI BADEM EZMESİNE YOĞUN İLGİ

 Badem ezmesi aromalarını daha da çeşitlendirmek için çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Meriç; “Edirne’ye çok turist akını başladı, bu turist akınının içerisinde de en çok Almanya’dan gelen gurbetçilerimiz, Almanya’da badem ezmesini çeşit çeşit yiyoruz dediler. Geçen seneden beri niçin portakallı ve lavantalı yapmıyorsun? Dediler. Ben de bu sene Edirne’nin kendi lavantasını alıp, bu lavantalı bademezmesini ortaya çıkardık, muhteşem bir lezzet oldu. Arkasından bir de portakallı yaptık. Şimdi de Almanya’dan ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gelen gurbetçilere sadesinin yanında artık portakallı ve lavantalı veriyoruz. Tadanlar orada bu lezzeti bulamadıklarını belirtiyorlar. Hem iç hem de dış piyasa için bu şekilde bademezmesini çeşitlendirmiş olduk” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu