Bağ bozumunda renkli görüntüler

Edirne Uzunköprü’de gerçekleştirilen bağ bozumu etkinliği kapsamında üzümler Trakya ezgileriyle toplandı. Yöresel kıyafetiyle bağ bozumuna katılan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan vatandaşlarla birlikte traktörlere binerek üzüm bağlarına gitti.

Uzunköprü‘deki bağ bozumu etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Uzunköprülüler ve diğer illerden gelen misafirler bu sene de kentte düzenlenen bağ bozumu etkinliği kapsamında bağlardaki üzümleri Trakya ezgileri söyleyerek topladılar. Uzunköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Yeniköy Bağbozumu Yayla Şenliği kapsamında katılımcılar mahalle meydanında toplandı ardından traktörlerle bağların bulunduğu alanlara gittiler. Yöresel kıyafetler giyen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan da traktörde vatandaşlarla birlikte türküler söyleyerek bağ alanına gitti. Alanda bulunan papazkarası cinsi üzümler yine Trakya ezgileri eşliğinde toplandı. Katılımcıların eğlenceleri kameralara yansıdı. Düzenlenen bağ bozumu etkinliğine, meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Bag bozumunda renkli goruntuler | Edirne Ahval Gazetesi
Bağ bozumunda renkli görüntüler | Edirne Ahval Gazetesi

Yeniköy Bağbozumu ve Yayla Şenliğimiz kapsamında Edirne Belediyesi Roman Dans Ekibi, Mor-İz Ritim Grubu’nun gösterileri ve Evrim Kaşıkçı konseri gerçekleştirildi. Haber Merkezi

Bag bozumunda renkli goruntuler 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Bağ bozumunda renkli görüntüler | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!