Bağımsız aday mahallelilerle bir arada

Edirne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül, İstasyon Mahallesi’ndeki bir kıraathanede mahallelilerle bir araya geldi. Mahallelilerin belediyecilikten yana yaşadığı sıkıntıları dinleyen Tül, bağımsız belediye meclis üyesi adaylarını da tanıttı.

İstasyon Mahallesi’ndeki bir kıraathanede mahalleliler ile buluşan Edirne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Songül Çetinkaya Tül, mahallelilerin sıkıntılarını dinleyerek, hep beraber yönetme ve adil bölüşme vurgusu yaptı.

“HALKI KADERİNE TERK ETMEYECEĞİM”

Açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Adayı Tül, seçilmeleri durumunda hayata geçirmeyi planladıkları bazı projeleri açıkladı. Tül; “Çiftçilik ve besiciliği teşviklerle yeniden hayata geçireceğiz, tarım kursları açacağız, marketler zincirimiz olacak. Üreticiden alıp halka satış, eğitim ve gelişim kurslarımız olacak. Her yaşa hitap eden, her dalda mesleki kurslar, aşevleri ve düğün salonlarımız olacak. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve tüm öğretmenler için maliyetine yemek satışları yapacak, yemek fabrikası kuracağız ve dağıtımını yapacağız. Dar gelirliye kartlı sistem yapılacak, kimlik niteliği taşıyacak ve belediyenin tüm haklarından ücretsiz faydalanılacak, tüm sosyal haklarımızı güçlendireceğiz. İş sahaları açacağız, istihdama öncelik vereceğiz. Nikah şölenleri, sünnet şölenleri her yıl yapılacak, ulaşım sorununu kökünden çözeceğiz. Halkı kaderine terk etmeyeceğim. Geri dönüşüm fabrikaları kuracağız, amaç vatandaşların cebini rahatlatmak. Çok önemli projelerimizi şimdilik söyleyemiyoruz. Çünkü çalıyorlar. Bunlar ve daha fazlasını yapmak için sizlerden yetki istiyorum. Gelin hep birlikte kazanalım” dedi.

Tül, kendisi ile birlikte seçime girecek bağımsız belediye meclis üyesi adayları olan Semih Toprak, Hilmi Keskin ve Emel Kılıçer’i de tanıttı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 03 at 14.48.13 | Edirne Ahval Gazetesi
Bağımsız aday mahallelilerle bir arada | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!