Balkanlı CHP Merkez ilçeye talip

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanlığı seçimine az bir süre kalmışken, Yücel Balkanlı, başkanlık için aday olduğunu duyurdu. Emekli öğretmen olduğunu belirten Balkanlı, öğretmenlikten emekli olduktan sonra CHP’ye üye olduğunu kaydetti. Balkanlı birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi ötekileştirmeden çalışacağının altını çizdi ve Edirnelilerin sorunlarına çözüm getirmek için çalışacağını vurguladı.

Yücel Balkanlı CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı adaylığını açıkladı

Yücel Balkanlı, parti binasında düzenlenen toplantıda CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı adaylığını açıkladı. Düzenlenen toplantıya CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ve partililer katılım sağladı.

Açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Balkanlı’nın demokrasi ve özgürlük mücadelesini sürdürdüğünü ifade etti ve kendisine başarı temennisinde bulundu. Gürkan; “14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra bütün Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de örgüt seçimleri başladı. Köy ve mahalle delege seçimlerimiz bitti. İlçe seçimleri devam ediyor. Pazar günü de Edirne merkez ilçe seçimini yapacağız. Bugün, benim de meslektaşım sevgili Yücel Balkanlı arkadaşımızın, Edirne merkez ilçe başkanlığı için adaylık açıklamasına geldik. Kendisine başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, büyük bir ailedir ama Yücel arkadaşımız da bu ailenin yeni üyelerinden değil, eski üyelerinden. Mesleğinden emekli olduktan sonra, 2015’te Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmuş. Yani kendisi de 8 yıldır bizlerle beraber sahalarda. Bu ülkeye demokrasiyi, özgürlükleri, insan haklarını getirmek ve herkesi tıpkı 1923 şartlarındaki gibi eşit, onurlu birer yurttaşı yapmak için demokrasi mücadelesini sürdürüyor. Ben kendisine başarılar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.

“30 AĞUSTOS AZİM, KARARLILIK VE VATAN SEVGİSİ İLE YOĞRULMUŞ BÜYÜK BİR MİLLİ DİRENİŞİN İFADESİDİR”

CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Yücel Balkanlı, sözlerine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu dile getiren Balkanlı; “Bugün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin tarih sahnesine altın harflerle kazındığı, Türk milletinin azminin, cesaretinin ve birlik ruhunun zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ve gurur içinde kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın zaferidir. Bugün, tarihimizin en parlak sayfalarından biridir. Bu tarihte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuz, Büyük Taarruz‘un ardından Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan büyük bir savaşın galibi olarak düşmanı mağlup etmiş, bağımsızlığımızın ve geleceğimizin temellerini sağlam bir şekilde atmıştır. Bu zafer, sadece bir askeri zafer değil, aynı zamanda azim, kararlılık ve vatan sevgisi ile yoğrulmuş büyük bir milli direnişin ifadesidir. İşgalci güçlere karşı gösterilen bu eşsiz direniş, milletimizin tüm fertlerinin omuz omuza vererek nasıl büyük işler başarabileceğini göstermiştir. İşte bu nedenle 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece bir askeri zaferi değil, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğimizin en güzel sembolüdür. Bugün, bu kutsal toprakların her bir köşesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Zafer Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Balkanli CHP Merkez ilceye talip 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Balkanlı CHP Merkez ilçeye talip | Edirne Ahval Gazetesi

“EDİRNE SADECE BİR ŞEHİR DEĞİL, AYNI ZAMANDA BİR YAŞAM BİÇİMİ”

Partililere kendini tanıtan Balkanlı, birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi ötekileştirmeden çalışacağını kaydetti. Balkanlı; “1963 Kırklareli Pınarhisar doğumluyum. Emekli Öğretmenim. Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Trakya Üniversitesinde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım.1986 yılından itibaren Edirne’de yaşamaktayım. Çeşitli okullarda öğretmenlik 1996-2010 yıllarında Süleyman Demirel Fen lisesinde ,2010-2015, yıllarında Güzel Sanatlar lisesinde Müdürlük yaptım ve öğretmenlikten emekli oldum ve 2015 yılında gönül vermiş olduğum partimize üye olarak partimiz için çalışmaya başladım. Evliyim ve iki çocuğum var. Edirne, tarihi dokusuyla, kültürel mirasıyla ve burada yaşayan insanlarıyla eşsiz bir şehirdir. Ancak, benim için Edirne sadece bir şehir değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi ve yarınlarımızın geleceğimizin Cumhuriyetimizin teminatı olan önemli bir şehirdir. Geleceğimizi daha aydınlık yarınlara taşıyabilmek için, tüm partili yoldaşlarımla el ele gönül gönüle vererek birlik ve beraberlik içinde kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayarak partimizin yerel seçimlerde ve genel seçimlerde iktidar olması için var gücümle çalışmak istiyorum” diye konuştu.

“HAK, HUKUK ADALET VE CUMHURİYET DEĞERLERİYLE DONANMIŞ, PARTİMİZİ GELECEĞE UMUTLA TAŞIMAK İÇİN BURADAYIM”

Edirnelilerin sorunlarına çözüm sağlamak amacıyla aday olduğunu belirten Balkanlı; “CHP benim için sadece bir siyasi parti değil ulu önderimiz Atatürk’ün kurduğu Kuvay-i milli ruhu taşıyan bir aidiyet duygusudur. Hak, hukuk adalet ve cumhuriyet değerleriyle donanmış, partimizi geleceğe umutla taşımak için buradayım. Edirne’de yaşayan insanlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizin ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına katkı sağlamak, gençlerimizi daha iyi bir geleceğe taşımak amacıyla buradayım. Bugün burada adaylığımı açıklarken geleceğe dair umutlarımızı paylaşmak istedim. Ülkemiz gerek sosyal gerek ekonomik gerekse siyasal bakımdan çok zor bir süreçten geçmektedir. Sizlerin de desteğiyle, birlikte çalışarak partimizi ve Edirne’yi daha iyi bir yere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!