Barmanbay AK Parti’den aday adayı

Edirne’de yaptığı radyo programıyla tanınan ve aynı zamanda giyim mağazası esnaflığı yapan Metin Barmanbay, kentteki bir kafede basın mensuplarıyla bir araya gelerek yaklaşan yerel seçimler için AK Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı için aday adaylığını duyurdu.

Kentteki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen radyo programcısı ve giyim mağazası esnafı Metin Barmanbay, 31 Mart’ta yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

“VAR OLAN GÜZELLİKLERE DAHA DA GÜZELLİK KATMAK ADINA BEN DE ADAY ADAYIYIM”

İktidarın gücünü Edirne’ye getirmek istediğini belirten Barmanbay; “Allah nasip ederse bir karar almış olduk ve vermiş olduğumuz karar da Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı. Resmi süreç daha tam başlamamış olsa da biz bu yarışa biraz erken başlayalım istedik. Zaten bizden daha önce de başlayan insanlar var. Kısmet olursa Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye’nin 100’üncü yılında, bu muhteşem yüzyıla girerken, ben de sürecin içerisinde iktidarın gücünü kullanmak, iktidarın gücünü bu şehre taşımak ve bu gücü bu şehirde eşdeğer pozisyonda, var olan güzelliklere daha da güzellik katmak adına ben de aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.

‘İLAN EDİLEN ADAY BEN OLMASAM BİLE KENT İÇİN NE YAPABİLECEĞİMİZİ İSTİŞARE EDECEĞİZ’

Barmanbay, kentin sorunlarını aday ilan edildikten sonra dile getireceğini vurgulayarak; “Kentin çok sorunu var. Kentin sorunlarını aday adaylığı sürecinde değil, resmi olarak aday olduğumuzda açıklayacağımız bir durum değil. Olur da bu süre içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı ben olmazsam, olacak olan arkadaşla bunu istişare edip, bu şehir için ne yapılabilir? Biz bu şehre ne kazandırabiliriz? Bunu o zaman aktaracağız” şeklinde konuştu.

“İKTİDARIN GÜCÜNÜN BU ŞEHRE DEĞMESİ GEREKİYOR”

AK Parti’ye oy vermeyi düşünmeyen vatandaşların, kendisinin adaylığı durumunda oy vermeye sıcak baktıklarını söyleyen Barmanbay; “Adalet ve Kalkınma Partisi’ne hayatında oy verdin mi?’ sorusuna ‘Hayatta vermem’ diyen insan, ‘Peki ben bu partiden aday olursam?’ diye sorduğumda, ‘O zaman düşünürüm, aday sensen oy veririm’ diyorlar. İstişareleri yaklaşık 7 senedir yapıyordum. Bir önceki dönem adaylığımı açıklayacaktım, bir önceki dönemde, uygun şartlar oluşmadı ve yapmamamı söyleyenler oldu. Artık onların hepsini bir kenara bıraktık, onların da gönlünü aldık. Yapılacak çok iş var. Var olan belediye başkanımız bir şeyler yapmaya çalışıyor. Altyapı sorununun bir kısmını çözdü. Olur da belediye başkanı olursam, ekmeğime yağ sürdü. İktidarda kim varsa, iktidarın gücünün bu şehre değmesi gerekiyor” diye konuştu.

“SLOGANIMIZ; ARTISIYLA, EKSİSİYLE TÜRKİYE’NİN 100’ÜNCÜ YILINDA BU ŞEHRİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Barmanbay, 17 yıldır Edirne’de bulunduğunun ve radyoculuk, esnaflık kariyerinde güzel işler çıkardığının altını çizerek; “17 yıldır, dolaylı olarak Edirneliyim artık, bu şehre aşığım. Bu şehirde, bu zamana kadar esnaflığım ve radyo programcılığımla güzel işler çıkardım. Hep bu şehre ne yapabileceğimizi, bu şehrin insanına ne iyi verebileceğimize çalıştık. Sloganımız; Artısıyla, eksisiyle Türkiye’nin 100’üncü yılında bu şehri çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!