Barmanbay’dan Ramazan Ayı çıkışı

Yerel seçimler yaklaşırken, aday adaylığı için başvuru yapanlar partililerle buluşmaya devam ediyor. AK Parti Edirne’den belediye başkanlığı aday adaylığı için başvurusunu yapan esnaf, radyocu Metin Barmanbay, il parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını resmen duyurdu. Barmanbay konuşmasında, Ramazan Ayı’nın Edirne’de yılbaşı kutlamaları kadar kutlanmadığına dikkat çekerek; “Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan bir şehirde Ramazan neredeyse hiç yaşanılmıyor ama yılbaşı denilince her yerde geyikler, noel ağaçları vs görüyoruz” dedi.

AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adaylığını duyuran 4’üncü isim esnaf ve radyocu Metin Barmanbay oldu. Dün parti il binasında partililerle bir araya gelen Barmanbay yaptığı konuşmada; “ “Çocukluğumun belediye başkanı, günümün yüzyılın lideri sevgili Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığından beri kendisine olan bir aşk var bizde. Onun şehrimde neler yapmış olduğunu bilen ve yaşayan bizzat kişilerden bir tanesiyim. Doğma büyüme İstanbulluyum. 17 yıldır ise bu şehirde yaşıyor bu şehirde nefes alıyorum. Dünyayı gezen birisiyim ama varsa yoksa yine Edirne diyorum. Ben bu şehri çok seviyorum ve bu şehir için neler yapılabilir diye düşünüyorum. Neden bir rahmetli Cengiz Varnatopu olmasın? Daha öncesinde dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte AK Parti olarak bu şehrin 25 mahallesini karış karış gezerek sunum gerçekleştirdim. Kendisiyle birlikte Ramazan ayında halkla iç içe olmuştuk. Erkek giyim sektöründe esnaflık yapmaktayım ve müşterilerim içerisinde partimizi sevmeyenlerle yapmış olduğum istişareler neticesinde hayatında hiç AK Parti’ye oy vermeyen ve vermek istemeyenlere ‘yarışın içerisine ben girsem oy verir misiniz’ diye sorduğumda ‘sen olursan geçtik oy vermeyi parti için çalışmaya bile varız’ dediler. Ben de biraz onlardan almış olduğum aşk ve şevk ile bu yola bir giriş yapmış oldum. Saraçlar Caddesi’ndeki gerek halk gerek esnaflarla da istişarelerimizi yaptık” ifadelerine yer verdi.

“MUHTEŞEM BİR RAMAZAN AYI YAŞAYACAĞIZ”

Edirne’de Türkiye’nin gıpta edeceği Ramazan Ayı yaşayacaklarını söyleyen Barmanbay; “Şehrin eksiklikleri ve yapılamayanları hiyerarşik ilişkiler doğrultusunda toparlayacağız. İkili insan ilişkilerime güveniyorum. Var olan belediye başkanı kendince bir şeyler yapmaya çalıştı. Alt yapı sorunu ve asfaltlama sorunları neredeyse bitti. Ben Allah nasip ederse bu şehri hiç kimsenin hayal edemeyeceği güzelliklerle oluşturmak istiyorum.  Yıllar boyu konuşulabilecek, Türkiye’nin gıpta edeceği örnek Ramazanlar yaşayacağız. Geçmişimiz de Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan bir şehirde Ramazan neredeyse hiç yaşanılmıyor ama yılbaşı denilince her yerde geyikler, noel ağaçları vs görüyoruz. Muhteşem bir Ramazan ayı yaşayacağız ve nasip olur belediye başkanı olursam seçimden sonra ramazan ayı gelmiş oluyor, başkan olur olmaz ramazan ayını güzelce yaşayacağız. Neden bir otogar modernizasyonu düşünülmesin? Bunlar listemizde var olan konulardır” diye konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!