Başarı var sponsor yok

Son olarak Edirne’de düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda üçüncü olan, Akman Spor Kulübü’nün sporcusu 20 yaşındaki Elif Dağ, Hırvatistan’da yapılacak olan Avrupa Ju-Jitsu Şampiyonası’na gidebilmek için destekleri bekliyor. Elif Dağ, önümüzdeki 10 gün içerisinde kendisine sponsor bulamadığı takdirde Hırvatistan’da Türkiye’yi temsil edemeyecek olup, milli takım hayallerini de uzun süre ertelemiş olacak.

Günümüze kadar Türkiye’nin neredeyse her köşesinde onlarca turnuvaya katılan ve her gittiği turnuvadan da madalyayla dönen 20 yaşındaki Edirneli sporcu Elif Dağ, 22-26 Kasım 2023 tarihlerinde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de gerçekleştirilecek olan Avrupa Ju-Jitsu Şampiyonası’na katılabilmek amacıyla sponsor arıyor. Onlarca Türkiye birinciliğinin yanına birçok da madalya ve başarı ekleyen Akmak Spor Kulübü Sporcusu ve aynı zamanda Trakya Üniversitesi’nde Aşçılık bölümünde okuyan 20 yaşındaki Dağ, Avrupa Ju-Jitsu Şampiyonası’na katılarak başarı elde etmek ve elde ettiği başarıyla da milli takıma girmeyi hedefliyor. Maddi yetersizlik sebebiyle şampiyonaya katılamama tehlikesi ile karşı karşıya kalan Dağ, Edirneli iş insanlarından maddi destek beklediğini ifade etti.

“TÜRK BAYRAĞINI GÖNLERDE DALGALANDIRMAK İSTİYORUM”

Milli takıma girerek Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini belirten Dağ; “Üç yıldır karma dövüş sporlarıyla ilgileniyorum. Spora ortaokulda futbol ve atletizmle başladım. Sonra güreş yaptım. Lisede karma dövüş sporlarına başladım. Şu anda hala spor hayatım devam ediyor. Çoğu maça giriyorum. Wushu ve ju-jitsu önceliğim. Çünkü bu sporların içinde güreş var güreş seviyorum. Türkiye’nin birçok ilindeki müsabakalara gittim. İstanbul, Bartın Antalya gibi illerde yapılan müsabakalara katıldım, her birinde ayrı ayrı derecelerim var. Şimdiki amacım milli takıma girip ülkemi en iyi derecede temsil etmek istiyorum. Milli Takım sporcusu olmak istiyorum. Sonra da Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılarak Türk Bayrağını gönlerde dalgalandırmak istiyorum” dedi.

‘AYIN 15’İNE KADAR SPONSOR BULMAM GEREKİYOR’

Dağ, Hırvatistan’da düzenlenecek olan Avrupa Ju-Jitsu Şampiyonası’na katılabilmek için sponsor bulması gerektiğini ve bunun için Ekim ayının 15’ine kadar vakti olduğunu dile getirdi. Dağ; “Hırvatistan’da düzenlenecek olan turnuvaya katılmak istiyorum. Ama bunun için sponsor bulabilmem gerekli. Sponsor bulabilirsem bu müsabakalara katılacağım. Önümüzde çok önemli bir süreç var. Hırvatistan’da ülkemi temsil etmek istiyorum. Sponsor bulabilirsem burada ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. En son Edirne’de yapılan Balkan Şampiyonasına katılarak üçüncü oldum. Hırvatistan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına da gitmek istiyorum. Ayın 15’ine kadar vaktim var. Sponsorum olmadığı için gidemiyorum. Ayın 15’ine kadar biri ve bir kurum sponsor olması halinde ülkemi Hırvatistan’da temsil edeceğim” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

Basari var sponsor yok 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Başarı var sponsor yok | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu