“Başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum”

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, 2021-2022 eğitim- öğretim yılını kutladı.

Yayınladığı mesajta pandemiden dolayı uzaktan eğitim sürecinde eğitimcilerin ve idarecilerin de okulu özlediklerini ifade eden TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal; “Dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgını nedeniyle uzak kaldıkları okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşayan sevgili öğrencilerimize; cıvıl cıvıl çocuk sesiyle dolu okullarını özleyen kıymetli idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Küresel salgınla mücadele sürecinde devletimiz bir yandan eğitimin aksamaması, öbür yandan öğrencilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın sağlıklarına en ufak zarar gelmemesi için her türlü önlemi aldı ve almaya devam ediyor. Geçen hafta ilk kez okula başlayacak yavrularımızın, anaokulu ve kreşlerimizin oryantasyon süreci başlamıştı. 6 Eylül itibarıyla ilköğretim ve lise düzeyinde de okullarımız açılıyor” dedi.

Okullarda alınacak olan Kovid-19 tedbirlere uyum sağlama konusunda herkese görev düştüğünü belirten Aksal; “Eğitimin sekteye uğramaması, öğrencilerimizin ve eğitim camiamızın sağlığına zarar gelmemesi için toplum olarak hepimizin üzerine önemli görevler düşüyor. Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı kurallara harfien uyulması, okullardaki maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet edilmesi ve aşı tanımlaması yapılan tüm öğrencilerimizin, eğitim camiamızın, aşılarını olması büyük önem arz ediyor. Okul heyecanı yaşayacak tüm öğrencilerimize, sınıflarını heyecanla bekleyen öğretmenlerimize ve tüm Milli Eğitim personelimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Edirneli hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu