Bayram kutlama mesajları

Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümü sebebiyle milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri kutlama mesajları yayınladılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümü sebebiyle milletvekili ve siyasi parti temsilcileri mesaj yayınladılar. CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Büyük Zafer’in 101. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında “Halkın harap ve bitap bir şekilde orduların taarruza geçmesini beklediği bir anda, ahali saray hükümetinden umudu tamamen kesmiş çaresizce beklerken, başı kalpaklı süvariler halkın içinden rüzgâr gibi geçip gittiler. O başı kalpaklı askerler Mustafa Kemal’in askerleriydi. O günden bugüne Mustafa Kemal’in askerleri bu topraklarda umudun adıdır. Büyük Zafer’in 101. Yıldönümünde de Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklarda yaktığı bağımsızlık ve istiklal ateşi halen yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bugün vesilesiyle de başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluşun ve kuruluşun kahramanlarına tekrardan minnetlerimi sunuyorum” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün ise; “Büyük Zaferin 101’inci yılında bize düşen, bu zaferin hangi koşullarda kazanıldığını unutmadan, bu toprakları bizlere bırakan Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yolundan yürümek, devrimlerine sahip çıkmaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu bizi aydınlığa götürecek ve binlerce yıl daha bu topraklarda bağımsız yaşamamızı sağlayacaktır. Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu zaferi kazanan ve bağımsız bir cumhuriyette eşit ve özgür yurttaşlar olarak yaşamamızı sağlayan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın; “Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir âbidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk Milleti; hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, Edirneli hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Av. Sinan Tekin, Büyük Zafer’in 101’nci yıl dönümünde yayımladığı mesajında; “Tüm olumsuzluklara ve imkânsızlıklara rağmen, kahraman ecdadımızın uzun yıllar boyunca azim ve fedakârlıkla verdiği İstiklal Mücadelemizin nihai zaferle sonuçlandığı gün olan 30 Ağustos’un 101’nci yılını idrak ediyoruz. Yani, bir asrı geride bırakan bir zaferden bahsediyoruz! Tarih boyunca milletimiz, nice zorlu badireleri birlik ve beraberlikle, azim ve kararlılıkla aşmış; her zaman bir ve beraber olarak mücadele etmesini bilmiştir. 30 Ağustos Zaferi de, bu destansı mücadele ruhunun ve zaferin olmazsa olmazlarından, beraber hareket edebilme anlayışının en güzel örneklerinden birisidir” açıklamasını yaptı.

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman; “Şu kesindir ki 1071 de Alparslan orduları, Malazgirt ten girerek Anadolu’yu Türk toprağı haline getirmiştir.  1922 de ise Mustafa Kemal Atatürk bu durumun hiç bir şart altında değiştirilemeyeceğini bütün Dünyaya göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmetle anıyor, vatanı için mücadele veren kahramanlara şükranlarımı sunuyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Aziz Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en parlak zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ve gurur içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan İba, “Bu önemli gün, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde verdiğimiz mücadelenin sembolüdür. Türk milletinin azim ve kararlılığının, yokluk içinde bile nasıl büyük zaferlere imza atabileceğinin en güzel kanıtıdır 30 Ağustos. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan bu zafer, milletimizin bağımsızlık aşkını, vatan sevgisini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bugün, tıpkı 30 Ağustos’ta olduğu gibi, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine olan inancımızı pekiştirmek için bir araya gelme günüdür. Bizler, AK Parti ailesi olarak, geleceğe umutla bakmaya, büyük hedeflere doğru emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu