Bedesten’e Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçi dopingi

Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçilerin Bedesten Çarşısı’na yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken Edirne Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, tarihi çarşıda turizmden dolayı hareketliliğin arttığını ifade etti.

Edirne Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, açıklamalarda bulunarak vakıflar tarafından Bedesten Çarşısı’ndaki dükkanlara yapılan kira artışının esnafı memnun ettiğini ifade etti. Fındıklı; “Kiralar her yıl olduğu gibi bu yıl da arttırıldı. Yapılan artış çok sıkıntı yaratmadı. Esnaf yapılan artıştan memnun. İnşallah önümüzdeki yıl da böyle yapılır. Zam iyi bir şey değil. Zam yapıldığında nihayetinde bizim ürünlerimize de yansıyor. Bu zamlar son tüketici olan vatandaşa kadar gidiyor. Keşke bu zamlar hiç olmasa ama maalesef oluyor. Yine de bu yıl yapılan zam esnaf açısından memnuniyet yarattı diyebiliriz. Esnaf yapılan artıştan bu yıl için memnun” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 16 at 18.02.06 | Edirne Ahval Gazetesi
Bedesten’e Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçi dopingi | Edirne Ahval Gazetesi

BOŞNAK, KOSOVALI, ROMEN ZİYARETÇİLERDEN BEDESTEN’E YOĞUN İLGİ

Bedesten Çarşısı’nı Bulgar ziyaretçilerden ziyade Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçilerin tercih ettiğine dikkat çeken Fındıklı; “Çarşımızda da daha önce halkımızın sık gördüğü boş dükkanlar yok. Şu an bedesten çarşısında bir tane boş dükkan yok. Herkes işinden memnun, işinin başında çalışıyor. İnşallah böyle devam eder. Bedesten Çarşısı’nda dükkanların dolmasını turizm etkiledi. Bulgar’ın yanında aslında bizim çarşıya Boşnak, Kosovalı, Romen müşteri çok geliyor. Bunlar sık gelmeye başladı ve çarşıya hareket getirdi. Bedesten çarşısını tercih etmelerinin sebebi ise ulaşımın kolay olması. Daha önceleri otopark yukarıdaydı ve buraya gelmiyorlardı. Önceden ana yol üzerinden saraçlara gidiyorlardı veya çilingirler caddesine iniyorlardı. Şimdi tur otobüslerinin eski cami karşısında indi bindi yapmaları yabancı turistlerin bizim çarşımıza gelmelerini sağladı. Türkiye’nin çeşitli yerlerine giden tur otobüsleri dönüşte eski cami karşısında duruyorlar ve yarım gün, 3-4 saat turistlere alışveriş zamanı kalıyor ve bu da çarşımızda hareket sağladı. Tarihi çarşı olması, her yerden görülür büyük bir mekan olması da ilgi çekiyor. Gelenler de iyi miktarda alışveriş yapıyorlar” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 16 at 18.02.06 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Bedesten’e Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçi dopingi | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2024 01 16 at 18.02.07 | Edirne Ahval Gazetesi
Bedesten’e Boşnak, Kosovalı, Romen ziyaretçi dopingi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!