Belediye Başkanı’ndan çöp atanlara isyan

Edirne’de sabah saatlerinde Atatürk Caddesi’nin Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde konteynerlerindeki çöplerin kişi ya da kişilerce yola rastgele saçılması tepki çekti. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflara vatandaşlar gibi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da tepki gösterdi. Gürkan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla, “Sevgili vatandaşlarım, 2022 yılının Edirne’sinde maalesef bu fotoğrafları sizlerle paylaşmaktan utanç duyuyorum! Çöplerimizi sağa sola değil çöp konteynerinin içine atıyor; çevremizi temiz tutuyoruz!” şeklinde yorum yaptı.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sabah çöp toplamak için gittiği Atatürk Caddesi Ayşekadın mevkiinden Şükrüpaşa Caddesi’ne kadar uzanan bölümünde bulunan konteynerlerdeki çöplerin rastgele yola atıldığını tespit etti. İşçilerin durumu amirlerine bildirmesinin ardından, yapılan incelemede, Ayşekadın’dan Kıyık tarafında gidişin sağlandığı Atatürk Caddesi başlangıcından, Belediye Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın da bulunduğu Şükrüpaşa Caddesi üzerindeki tüm konteynerlerdeki çöplerin kişi ya da kişilerce yola rastgele atıldığı, hatta bazı yerlerde bunların çevreye savrulduğu tespit edildi. Temizlik ekipleri durumu fotoğraflarla raporlayarak daha sonra bölgeyi temizledi.

Bu arada sosyal medyadan da bu görüntüler vatandaşlar tarafından yayınlandı. Çevre temizliği ve insan sağlığı açısından risk oluşturan bu durumdan dolayı üzüntü duyduklarını belirten vatandaşlar söz konusu görüntülerin Edirnelilere yakışmadığını ifade ederek, herkesi çevreye duyarlı olmaya davet etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da temizlik ekipleri tarafından çekilen bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak, duruma tepki gösterdi. Gürkan yaptığı paylaşımda “Sevgili vatandaşlarım, 2022 yılının Edirne’sinde maalesef bu fotoğrafları sizlerle paylaşmaktan utanç duyuyorum! Çöplerimizi sağa sola değil çöp konteynerinin içine atıyor; çevremizi temiz tutuyoruz!” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu