Belediye personeli maaşlarına yüzde 62,3’lük zam

Edirne Belediyesi Personel A.Ş. ile DİSK Genel-İş Edirne Şubesi arasında imzalanan ek protokol ile maaşlara yüzde 62,3’lük bir artış yapıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bekar ve çocuksuz en düşük personel maaşının 24 bin 075,49 TL, en yüksek personel maaşının ise 27 bin 381,99 TL’ye yükselttiklerini söyledi.

Yeni asgari ücretin 17 bin 2 TL olarak belirlenmesinin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, DİSK Genel-İş ile imzalanan ek protokol ile Edirne Belediyesi Personel A.Ş. çalışanlarının maaşlarına  yüzde 62.3’lük zam getirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni yıl öncesinde belediye personeli ile Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda bir araya geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı açıklamada, Disk Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli ve Edirne Belediyesi Personel A.Ş,’nin en düşük net maaşın 24 bin 075,49 TL, en yüksek net maaşın ise 27 bin 381,99 TL olması konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

Tüm çalışanlarının yeni yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  2024 yılının başta Edirne olmak üzere Türkiye’ye ve tüm dünyaya sağlık, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

FHnvQx9UVa2EGgoaIJvXhwbb6iwn25I9xQCT3x2N | Edirne Ahval Gazetesi
Belediye personeli maaşlarına yüzde 62,3’lük zam | Edirne Ahval Gazetesi

Gürkan, “Hükümet yüzde asgari ücreti yüzde 49 bir artış gerçekleştirdi. Biz de yüzde 62,3’lük bir artışla en düşük maaşı 24 bin 075,49 TL yaptık. Yaptığınız görevlere ve unvanlara göre bu kademe kademe yukarı doğru çıkacak. Buna ikramiyeler dahil değil, fazla mesailer dahil değil. Hepinize helali hoş olsun, güle güle harcayın” diye konuştu.

DİSK Genel-İş Sendikası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Hasseli de Başkan Gürkan’ın daima işçinin ve emekçinin yanında olduğunu belirterek, Başkan Gürkan’a teşekkür etti. Haber Merkezi

7k9NAlBaL3YYibSuZaZTabr6gIqLcWXHswvpoHGu | Edirne Ahval Gazetesi
Belediye personeli maaşlarına yüzde 62,3’lük zam | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!