Belediyeye denetimden geçer not

Edirne Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısında Karaağaç’ın girişinde 10 yıl süreyle spor salonu olarak kullanılacak alanın kiraya verilmesi kararlaştırılırken, depremzede vatandaşların ETUS’lara ücretsiz binmelerini sağlayan ‘Sosyal Kart’ uygulamasının süresi de 15 Nisan’a kadar uzatıldı. Şükrüpaşa Mahallesi’ne 10 araçlık yeni taksi durağı kurulması kararı alınan toplantıda Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği’nin yaz döneminde Edirne Belediyesi’nde gerçekleştirdiği denetimde, incelenecek bir durum bulamadıklarının altını çizdi.

Edirne Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır yönetiminde gerçekleştirildi. 1’i gündem dışı olmak üzere toplam 18 maddenin görüşüldüğü mecliste, Karaağaç Mahallesi’nin girişinde, 10 yıl boyunca spor salonu olarak kullanılacak olan alanın kiraya verilmesine karar verildi.

DEPREMZEDELERE ÜCRETSİZ TAŞIMA 15 NİSAN’A KADAR UZATILDI

ETUS’a katılım sözleşmesiyle ilgili, daha önceden 31 Aralık olarak belirlenen tarih 31 Mart 2024’e kadar uzatılması kararı alındı. Geçen yıl gerçekleşen deprem felaketinden sonra Edirne’ye gelen depremzede vatandaşlara yönelik toplu taşımalardan ücretsiz yararlanmalarını sağlayan ‘Sosyal Kart’ uygulaması, 15 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı. Ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından, ETUS’a sağlanan gelir desteğinin Ocak, Şubat ve Mart aylarında da devam etmesine karar verildi.

ŞÜKRÜPAŞA’YA 10 TAKSİLİK YENİ TAKSİ DURAĞI

Mecliste, Şükrüpaşa Mahallesi’nde 55. Cadde ve Turan Dursun Caddesi’nin birleştiği bölgeye taksi durağı kurulmasına yönelik madde görüşüldü. Ulaşım Komisyonu tarafından görüşülen konu gereği bölgeye 10 araçlık bir taksi durağı kurulmasına karar verildi.

‘BU RAPOR, TÜM MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIMIN VE BELEDİYE ÇALIŞANLARIN YÜZ AKIDIR’

Meclis Başkanvekili Selçuk Çakır, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından hazırlanan Edirne Belediyesi ile ilgili 27 Eylül 2019-20 Ekim 2023 dönemine ait teftiş raporunu meclis üyelerine aktardı. Çakır, raporda incelemeye alınan bölümlerin en önemli noktalar olduğuna vurgu yaparak; “Toplam 121 maddeden oluşan bir inceleme ve değerlendirme raporu bu. İncelemeye alınan konular hep bu tür raporlarda en önemli kısımdır. 119. maddede bu konuyla ilgili; ‘incelemeye alınan konu bulunmamaktadır’ yazıyor. Bu, tüm meclis üyesi arkadaşlarımın ve belediye çalışanların yüz akıdır, başarısıdır. Tam da bu kısa cümle için çalıştık, kararlarımızı aldık. Bu cümleyi hak etmek için çalıştık. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Ayrıca 31 Mart 2024 tarihine kadar görev yapacak olan 3 kişilik Denetim Komisyonu’na da CHP’den Ali Şükrü Atamgüç ve Engin Yağcılar ile AK Parti’den Mehmet Çapoğlu, yapılan kapalı oylama sonucu seçildi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu