Ben hala ilkel, ben hala Leyla’yım

“Modern aşk istemem, üzüntüden başka ne ki ?

İlkel aşk isterim, aşkın en ilkel halini”

AŞK herkesin istediği bulanın da kadir kıymet bilmediğidir…

İnsan imkânsıza âşık olur. Biliyor musunuz insan bir amaca ulaşıncaya kadar ona kutsallık atfeder, çünkü insan sahip olmak için yaşar. Sonra sahip olur ve yeniden ister. Bu sefer sahip olur ve daha fazlasını ister. Arzuları bitene ya da yetinene rastlamadım henüz…

 Bu yüzdendir Elif Şafak’ın bu sözünü çok severim.

Modern bir ilişkimiz var, modern bir aşk bizimkisi… Böyle söylemleri işitince deliye dönüyorum. Palavradan başka bir şey değil… Nasıl bir modernlik bu;

Telâşesin olduğu, özlemenin ortadan kalktığı, ilişkilerin sıradanlaştığı bir modernlik. Sanal âlemin getirdiklerini ise yazmama bile gerek yok. Olmak istedikleri kimliklere kişilere bürünen, başkalarının aşk sözcüklerini yazan kendi düşüncelerini bile ifade edemeyen modern ruhlar.

Ben almayayım. Ben hala ilkel, ben hala Leyla’yım sanırım…(Leyla Mecnun misali)

Duyguların paylaşıldığı, özlemenin tavan yaptığı, sevdanın gözyaşları ile buluştuğu zamanları seviyorum. Küçük kavgaların ardından büyük barışmaları, sevgi sözcüklerinin en yalın halini, aç kalmayı, yemek bile yiyememeyi ya da sabahlara kadar merak etmeyi ve en önemlisi de vazgeçmemeyi…

Aşk ile kimyayı, yara ile sevdayı karıştırmamak gerekiyor sanırım. Dertleştiğiniz, özlediğiniz, dualarına inandığınız en önemlisi de arzuladığınız kadın aynı ise bu aşktır. Hem de en ilkelinden. Sakın ha kaybetmeyin!

Ama başka başka dünyalarınız var ise bu modernlik olur sanırım. Benimde buna aklım ermez yazmaya duygum yetmez. Dahası insanlıktan çıkarsınız.

Modernlik denip akıllı teknolojiye yenik düşmektense, geçmişte kalıp uzak diyarlarda gitar tellerinde çalınan bir sızı olmak, sonrasında yazılıp silinen bir mesaj olmaktan daha iyidir sanırım.

Aşkla değişir insan değişmese zaten aşka ayıp olmaz mı? Aşkla değişirsin lakin aşkın değişmez ki!

Aşkla yapın her şeyi aşkla kavga edin, aşkla gülümsetin sevdiklerinizi, en ilkelinden en siz olan hallerinden vazgeçmeyin.

Hayatın getirdiklerine inat hem de!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu