“Ben Türkan Saylan” Edirneliler ile buluşuyor

Tıp Doktoru, Akademisyen, Yazar, Eğitimci, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda gençlere ışık tutan, Cumhuriyet Kadını Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatını anlatan “Ben Türkan Saylan” oyunu Edirne AKM’de, tiyatroseverler ile buluşacak.

Fedakârlığın, aydınlığın, çağdaşlığın, Cumhuriyet ilkelerine bağlılığın en önemli isimlerinden biri olan Türkan Saylan’ın hayatının ele alındığı,  “Ben Türkan Saylan” isimli tiyatro oyunu 01 Şubat Perşembe Saat 20.00’de Edirne Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Edirne Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

Levent Üzümcü Tiyatrosu tarafından hazırlanan, Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği “Ben Türkan Saylan” isimli oyunda Cumhuriyet Kadını Prof. Dr. Türkan Saylan’ı ünlü tiyatro sanatçısı Şenay Gürler canlandıracak. Oyunun dış sesinde ise Mert Fırat, Berna Laçin, Levent Üzümcü, Uğur Dündar, Ayşe Yüksel ve Yetkin Dikinciler yer alacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ücretsiz sahnelenecek “Ben Türkan Saylan” tiyatro oyununa tüm Edirnelileri davet ederek, “Büyük çabalarla kurduğumuz Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı çağdaşlığın simgesi Türkan Saylan’ın yaşamını anlatan, anlamlı bir tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Sanatın ve kültürün birleştirici gücüyle, Türkan Saylan’ın örnek yaşamını sahneye taşıyan bu etkinlikte bir araya gelmek için 7’den 70’e tüm hemşehrilerimi 01 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilecek oyunumuza davet ediyorum ” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!