Berber ve kuaför ücretlerine zam kapıda

Edirne Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Selçuk Gül, asgari ücrette gerçekleştirilen artış ve esnaflardan gelen talep üzerine önümüzdeki hafta berber ve kuaför ücretlerine zam geleceğini açıkladı.

Asgari ücrette gerçekleştirilen artış ve esnaflardan gelen talep üzerine berber ve kuaför ücretlerine önümüzdeki hafta zam gelebileceğini açıklayan Edirne Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Selçuk Gül, ücretlere yaklaşık yüzde 25-35 oranında bir zam geleceğini ifade etti.

“YÜZDE 25, YÜZDE 30 CİVARI ZAM OLACAKTIR”

Berber ücretlerine yaklaşık yüzde 25-30 oranında zam gelebileceği belirten Gül; “Berber ve kuaförlerin zam talebi var. Bunun sebebi biliyorsunuz ki yılbaşından sonra ücretlerde artış gerçekleşti ve girdi maliyetleri de yükseldi. Bu durumdan dolayı böyle bir talebimiz var. Bunun ile alakalı çalışma gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki hafta büyük ihtimal zam gelecek. Kesin bir şey söyleyememekle birlikte yüzde 25, yüzde 30 civarı zam olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

IMG 3928 | Edirne Ahval Gazetesi
Berber ve kuaför ücretlerine zam kapıda | Edirne Ahval Gazetesi

‘SAKAL TIRAŞI 100, SAÇ TIRAŞI 200 LİRA OLABİLİR’

Düzenlemeler ile birlikte olması muhtemel fiyatları da açıklayan Gül; “Şu an da erkekler için saç tıraşı 150 lira, sakal tıraşı tarifesi 75 lira. Yeni fiyatlar ile birlikte muhtemelen sakal tıraşı 100, saç tıraşı 200 lira olur gibi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

‘KADIN KUAFÖRLERİNE DE ZAM YOLDA’

Gül, kadın kuaförleri için de fiyat düzenlemesi getirileceğini belirterek; “Kadınlarda çok fazla çeşit işlem var. Saç kesim üzerinden konuşursak; saç kesim şu an 250-300 lira civarında. Gelecek zamlarla birlikte onlara da bir düzenleme olacak” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu