Berber ve kuaför zammı yolda

Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan gelen tarife zammı talebini beklettiklerini dile getiren EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, berber ve kuaförler için yüzde 30’luk zammın uygun olacağını açıkladı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak berber ve kuaför esnafının beklediği tarife zammını değerlendirdi.

WhatsApp Image 2024 02 12 at 16.32.21 edited | Edirne Ahval Gazetesi
Berber ve kuaför zammı yolda | Edirne Ahval Gazetesi

‘YÜZDE 50 ÇOK, YÜZDE 30 GELİRSE ONAYLARIZ’

Edirne Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan gelen zam talebinin bekletildiğini ifade eden Cingöz, yaklaşık yüzde 30’luk bir zam talebi gelirse onaylanacağını kaydetti. Cingöz; “Berberlerin geçtiğimiz ay onların zam teklifleri vardı, beklettik. Bu ayki toplantıda teklifler makulse onaylayacağız. Yaklaşık yüzde 30 zam teklifi gelirse onaylarız. Ama yüzde 70-80-100 gibi bir zam teklifi ile gelirseler reddederiz. Bence yüzde 30 uygundur. Çünkü bizim berberlere tarife verdiğimiz günden bugüne, girdi maliyetleri yüzde 50’nin üzerinde arttı. Bundan dolayı yüzde 30 civarında talep gelirse kabul ederiz. Yüzde 50 zam çok, ama yüzde 30 ile gelirlerse onaylarız” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu