Bir avukat hayatını yitirmişti

Ruhsat alamayan iş merkezi imar affından yararlanmış!

Edirne’de iş merkezinin camından düşerek hayatını kaybeden Avukat Ünal Eral’ın ölümüyle ilgili olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Karakoç, söz konusu iş merkezine belediye tarafından ruhsat verilmediğini, binanın imar affından yararlanılarak kullanıma açıldığını söyledi.

Geçtiğimiz temmuz ayında ofisinin bulunduğu iş merkezinin camından düşerek hayatını yitiren Avukat Ünal Eral’ın vefatının ardından basına açıklama yapan Edirne Baro Başkanı Avukat Gökhan Karakoç, olayın takipçisi olacağını belirtmişti. Olayla ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmanın tamamlandığını açıklayan Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, “Geçtiğimiz temmuz ayında trajik bir şekilde kaybettiğimiz meslek büyüğümüz Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma tamamlandı. Olayın yanlış planlanan, tasarlanan bir pencere sebebiyle gerçekleştiği başka şüpheli bir durumun olmadığı belirlendi. Dosya takipsizlik ile kapandı. Bu bir anlamda içimizi serinletti diyemeyiz abimizi kaybettik, acımız hala taze. Art niyetli, kötü niyetli biri ya da birilerinin böyle olaya tenezzül etmemiş olması tesellimizdir. Bu nedenle bir kez daha abimize Allah’tan diliyorum, ailesine yine başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

Ayrıca, mevzu bahis iş merkezi binasının tüm olumsuzluklara rağmen, Edirne Belediyesi tarafından ruhsat alamadığını ancak imar affıyla birlikte kullanıma açıldığını da belirten Karakoç; “Trajik kazanın meydana geldiği binada yanlış planlanan camlar ile ilgili herkes kendince önlem almaya çalışmış. Bununla ilgili Edirne Belediyemizin kıymetli yetkililerimiz ile yaptığımız toplantılarda. Bu yanlış tasarlanan binaya belediye tarafından ruhsat verilmediği ancak imar affından yararlanmak suretiyle binanın kullanıma açıldığı yönünde bilgi aldık. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyoruz” dedi. Damla GÖÇ AKYÜZ

Bir avukat hayatini yitirmisti | Edirne Ahval Gazetesi
Bir avukat hayatını yitirmişti | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu