Bir haftada 215 göçmen!

Edirne’de son bir haftalık süreç içerisinde toplam 215 göçmen yakalanarak ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne gönderildiler.

İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Bu kapsamda; Edirne’de son bir hafta içerisinde, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde; 5 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 5 araç ile 215 göçmen şahıs yakalandı. Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildiler.

Diğer yandan şüpheli 5 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar yed-i emin otoparkına teslim edildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!