“Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri başladı

Bir Kahvenizi İçeriz Ev Ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, projenin amacının öğrencilerin evdeki çalışmalarını inceleyerek, okul-aile iş birliğini güçlendirmek olduğunu aktardı. Arpacı, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere de tam destek verileceğini açıkladı. Proje kapsamında protokol üyeleri tarafından ev ziyaretlerine başlandı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, müdürlük hizmet binasında basın mensupları ile bir araya gelerek, öğrencilerin evlerinin ziyaret edilmesini amaçlayan “Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri projesi hakkında bilgi verdi. Ziyaretlerin amacının okul ve aile iş birliğini güçlendirmek, başarıları etkileyen etkenlerin görülmesi, öğrencinin okula olan aidiyetinin güçlendirilmesi olduğunu ifade eden Arpacı; “Edirne Valiliğimizin himayelerinde ‘Bir Kahvenizi İçeriz’ Ev Ziyaretleri başlatılmıştır. Bu çerçevede ilimiz genelinde faaliyet gösteren resmi/özel tüm kademedeki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz ve aileleri evlerinde ziyaret edilecektir. ‘Bir Kahvenizi İçeriz’ Ev Ziyaretleri ile okul ve aile iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerimizin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, başarılarını etkileyen dinamiklerin tespit edilmesi, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerimizin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gerçekleştireceğimiz öğrenci-veli ev ziyaretleri; akademik gelişim konusunda aileleri bilgilendirmek, öğrencilerimizin sosyal-kültürel ve sportif becerilerini geliştirmek, eğitimde başarıyı artırmak için ebeveynlerin yardımını almak ve çocuğun eğitiminde doğru araçlara sahip olmalarını sağlamak gibi hedeflere ulaşmakta önemli rol oynamaktadır” dedi.

Bir Kahvenizi Iceriz Ev Ziyaretleri basladi | Edirne Ahval Gazetesi
“Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri başladı | Edirne Ahval Gazetesi

“GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI OLARAK ZİYARETLER GERÇEKLEŞECEK”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Arpacı, projenin amacının öğrencilerin evdeki çalışma ortamlarını da görmek olduğunu ifade ederek; “Hedefimiz tüm öğrencileri kucaklamak. Biz, eğitimci olarak çocuklarımızı kazanmak isteriz. Çocuklarımızın fiziki, sosyal gelişimi, duygusal ve akademik gelişimi bizim için son derece önemli. Bunu, okulda öğretmenler gözlemliyor, ama ev ortamlarını da görmek için, bu bir vesile olacak. Ailedeki çalışma ortamı nasıldır, ev ortamının nasıl olduğunu görmek amacıyla, sınıfın öğretmeni, okul müdürü de katılıyor. Tabi istekli olan, gönüllülük esasına dayalı olarak ziyaretler gerçekleşecek. Amacımız; okul aile birliğini güçlendirmek. Ebeveynler olarak çocuklarımızın evlerdeki hallerini biliyoruz ancak okuldaki durumunu bilmiyoruz. Amacımız, yapmamız gereken işleri, almamız gereken önlemleri öğretmenlerden duymak” şeklinde konuştu.

Arpacı, öğretmen ve okul müdürlerinin yanı sıra kamu kurumlarının yöneticilerinin de ziyaretlere katılacaklarını aktardı. Arpacı; “Kamu kurumlarının yöneticileri ile birlikte istekli olan ailelere, önceden belirlenmiş olan ailelere anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise her kademeden okullardaki öğrencilerimizin velileriyle önceden görüşüp, ziyaret ediyoruz. Memnuniyetle karşılanacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezlerinde eğitimlerin devam ettiğini söyleyen Arpacı; “Hayat Boyu Öğrenme projesi hep devam ediyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz var. Zaten Halk Eğitim Merkezleri Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı. Orada, 7’den 77’e her yaşta insanlar var. Sürekli bir şeyler öğreniyorlar. Kurslara gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Arpacı, ihtiyaç sahibi ailelere destek olunmasının sorulması üzerine, “Kesinlikle tam destek, Sayın Valimizin de bu konuda talimatları var. Eve ziyarete giden okul müdürleri, öğretmenler, bizler oralarda bir istek ve ihtiyaç varsa, o ortamında geliştirilmesi için gerekli çalışmalar mutlaka yapılacak” açıklamasını yaptı.

Proje kapsamında, kurum yetkilileri tarafından ev ziyaretlerine başlandı. Adem Batuhan SEVER

Bir Kahvenizi Iceriz Ev Ziyaretleri basladi 2 | Edirne Ahval Gazetesi
“Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri başladı | Edirne Ahval Gazetesi
Bir Kahvenizi Iceriz Ev Ziyaretleri basladi 4 | Edirne Ahval Gazetesi
“Bir Kahvenizi İçeriz” Ev Ziyaretleri başladı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!