“Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi”

Tarihi Belediye Binası’nda bulunan Atatürk Odası 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda,  ziyaretçi akınına uğruyor. Öğretmenleri ile birlikte Atatürk Odası’nı ziyarete gelen öğrenciler, Atatürk’ün kullandığı eşyaları özenle inceliyor, Ata’sına olan sevgisini dile getiriyor. Atatürk Odası’nı ziyarete gelen öğrencilerle bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Oda’mız Ata’mızın özlemini yüreğinde barındıran ziyaretçilerimizle dolup taşıyor” dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. Birçok farklı okuldan öğretmenleri eşliğinde Edirne Belediyesi’ne gelen öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada kaldığı odayı gezerek,  Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı süre içerisinde kullandığı eşyaları özenle inceledi. Atatürk’ün Edirne’ye geldiğinde uyuduğu yatak, karanfillerle süslendi.

Öğrenciler daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile bir araya geldi. Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Oda’mız Ata’mızın özlemini yüreğinde barındıran ziyaretçilerimizle dolup taşıyor. Ata’sını hiç görmeden büyük bir özlem ve tutkuyla seven çocuklarımız, Ata’mızın izlerini taşıyan, kokusunu barındıran Atatürk Odası’nı ziyaret ederek, büyük bir vefa örneği gösteriyor. Ata’mızın en büyük emaneti Cumhuriyet, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile birlikte sonsuza kadar payidar kalacak. Sen huzurla uyu Atam. Emanetinin bekçileri sonsuza kadar seninle” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!