“Biz, bütün insanlığın saadeti için çalışıyoruz”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, ülkemizin içinde yaşadığı sorunların ancak Milli Görüş iktidarı ile çözülebileceğini söyledi.

Türkiye’nin sorunlarını tek çözecek görüşün Milli Görüş olduğunu belirten Av. Tekin, “Biz ülke problemlerini çözerken sadece ülke problemlerini çözmek için değil bütün insanlığın saadeti için de çalıştığımıza inandık. Bu güne kadar hiçbir parti bütün dünyada huzuru sağlamak için çalıştığını ifade etmez. Biz bu yüzden farklıyız. Biz, bütün insanlığın saadeti için çalışıyoruz. Amerika’da yaşayanın da Çin’de yaşayanın da. Ama dünyaya saadet getirmek için bir yerden çalışmaya başlamak lazım. Biz neredeyiz? Türkiye’deyiz. İlk önce bulunduğumuz bölgede çalışalım ki sonra dünyaya örnek olalım” dedi.

‘Ahlâki ve manevi değerler öncelenmeli’

Ahlâki ve manevi değerlerin öncelenerek barış ve huzurun sağlanabileceğinin altını çizen Av. Sinan Tekin,  “Bizim amblemimizin ilk yıldızı barış ve huzuru ifade eder. Barış ve huzur ahlâki ve manevi değerlerin sağlanması ile olur. Belli ilkeleri göz önünde bulundurmadan bir ülkenin barışa ve huzura kavuşması mümkün değildir. Ahlâki değerler üstün tutulmadan olmaz. Yalan söylemeyecek, iftira etmeyeceksin, hep hakkı üstün tutacaksın. Ahlâki manevi değerler bir bütündür. Hak; faydalı ile zararı, helal ile haramı ayırt edebilmektir. O halde biz mutlaka hem kendi memleketimizde hem de bütün dünyada hakkın üstün tutulabilmesi, ahlâki ve manevi değerleri öncelemeliyiz” ifadelerini kullandı.

‘Hakkı hâkim kılmak için İslam birliği kurulmalı’

İslam Birliği kurulmadan dünya barışının sağlanamayacağını ifade eden Av. Tekin, İslam Birliği’nin kurulması gerektiği çağrısında bulunarak, “Biz bizim gibi inanan bizim gibi düşünen ülkeleri bir araya getirmek zorundayız. Dünya barışı İslam Birliği olmadan gerçekleşmez” şeklinde konuştu.

’Ekonominin düzelmesi için üretim öncelikli’

Ekonomik kalkınma için manevi kalkınmanın şart olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Biz ekonomi dediğimiz zaman üretimi en başa koyuyoruz. Üretirsek ekonomik olarak kalkınırız. İhracat sağlayarak döviz ihtiyacını da karşılarız. Güçlü olmak zorundayız” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu