‘Biz mi DEM Parti’yle beraberiz, siz mi?’

CHP TBMM Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın’ın Edirne’de yaptığı DEM Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi ve İYİ Parti’nin CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’na kaybettirmek için mücadele ettiği yönündeki açıklamalara Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Süheyl Tunçyürek’ten sert yanıt geldi.

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Süheyl Tunçyürek, Edirne’yi ziyaret ederek düzenlediği basın toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın açıklamalarına yanıt verdi. Dün düzenlenen toplantıda konuşan Grup Başkanvekili Günaydın, DEM Parti, Zafer Partisi, Memleket Partisi ve İYİ Parti’nin CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’na kaybettirmek için mücadele ettiğini söylemişti. Günaydın; “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu var, Ekrem İmamoğlu’nun karşısında Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum var. Bu ikisinden başka birisinin seçimi kazanabilmesi mümkün mü? Mümkün değil. Peki karşısında dizilenler kimden oy almaya ve kime kaybettirmeye çalışıyorlar? Memleket Partisi’nden, Zafer Partisi’nden, İYİ Parti’den, DEM’ine, bağımsızına kadar bunların tamamı Ekrem İmamoğlu seçim kaybetsin diye gayret ediyorlar. Peki bu tablonun oluşması sizce hayatın olağan akışına uygun mu? Yoksa burada bir mimari tasarım mı var?” açıklamalarında bulunmuştu.

‘BUNA KARGALAR BİLE GÜLER’

Günaydın’a yanıt veren Memleket Partisi İl Başkanı Tunçyürek, Memleket Partisi ile DEM Parti’nin isminin aynı cümlede kullanılmasının, CHP ile DEM Parti’nin yaptığı görüşmelerin üstünü örtme çabası olarak nitelendirdi. Tunçyürek; CHP’nin Grup Başkanvekili Sayın Gökhan Günaydın’ın Edirne de yaptığı açıklamaları hem gülümseyerek hem de çok dikkate almadan okumak istedik. Normal, sakin ve hakkaniyetli bir seçim dönemi geçirmek istiyoruz. Bu açıklamaları normalde ciddiye almazdık. Ancak, kendisi bir partinin Grup Başkanvekili olduğu için ciddiye almak bir zorunluluk olmuştur. Memleket Partisi’ni DEM gibi bir parti ile aynı cümlede kullanmaları, en açık şekilde kendilerinin yaptığı görüşmelerin, öpüşmelerin üstünü örtme ve mağdur gösterme çabasıdır. Memleket Partisi’nin işi gücü yok, CHP’nin kaybetmesini sağlamak için diğer partilerle sistemli bir şekilde çalışacak ve görüşecek. Buna kargalar bile güler” dedi.

‘100 YILLIK ATATÜRK’ÜN PARTİSİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMEKTEDİR’

CHP’nin genel seçimi kaybettiği için bahane aradığını kaydeden Tunçyürek; “Bugüne kadar CHP’yi bu duruma sokan kişilerin ve aynı şekilde değişim adı altında partiye gelenlerin birbirlerinden hiçbir farkı yoktur. Genel seçimde yaptığınız gibi kaybetmenize hep bir kılıf aramanız, başkalarına bahane bulmanız, 100 yıllık Atatürk’ün partisini küçük düşürmektedir. Öncelikle bakmaları ve görmeleri gereken: CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in ‘Şeyh Sait’e hain diyemem’ açıklaması. Eğer Nutuk’u okumuş olsaydı, Şeyh Sait’in hain olduğunu bilirdi. Ayrıca, Türkiye düşmanı Pervin Chakar’ın elini öpmesi ve önünde eğilmesi, eski Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Selahattin Demirtaş’ın çıkmasını istiyorsanız ‘bizimle olun’ açıklaması, son olarak CHP kurultayında Kavala’ya selam göndermesi ve her iki adayın Selahattin Demirtaş’a selam göndermesi” şeklinde konuştu.

“BİZ Mİ DEM PARTİSİ İLE BERABERİZ YOKSA SİZ Mİ?”

CHP’nin DEM Parti ile beraber olduğunu söyleyen Tunçyürek; “Şimdi Sayın Gökhan Günaydın’a soruyoruz, biz mi DEM Parti ile beraberiz yoksa siz mi? Başka bir sorumuz da İstanbul Esenyurt’ta neden adayınız değişti? Bir anda Güngören ve Esenyurt’ta sağlık sorunları baş gösterdi, öyle mi? CHP gibi bir partinin iç karışıklığına karışmak ve yorum yapmak bizlere düşmez, ancak bize sataşırken önce aynaya bakmanızı öneririz. Gerçek Atatürkçü bir kişiden şehitlerimize, analarımıza, gazilerimize, hapiste suçsuz yere yatan basın çalışanlarına ve daha nicelerine selam gönderen gerçek bir kurultay görmek izlemek istiyorsanız, geriye dönüp Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin kurultay konuşmasını izleyebilirsiniz. Aynaya bakmanıza da gerek kalmaz. Gerçek Atatürkçülerin partisi Memleket Partisidir” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!