Bu yılki hayaller 400 milyon TL

Milli Piyango, yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi 400 milyon lira olarak belirlerken, dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 2 milyar 355 milyon 650 bin lira olarak açıkladı. Zengin olma umuduyla talih kuşunun konmasını bekleyerek bilet satın alan vatandaşlar da ikramiyenin çıkması durumunda yapacakları yatırımları ve gerçekleştirmek istedikleri hayalleri açıkladılar.

31 Aralık’ta yapılacak olan Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi için geri sayım başladı. Milli Piyango tarafından bu yıl büyük ikramiye 400 milyon lira olarak açıklandı. Milli Piyango Yılbaşı çekilişinde, dağıtılması planlanan toplam ikramiye tutarı ise 2 milyar 355 milyon 650 bin lira. Talih kuşunun konmasını bekleyen vatandaşlar da yeni yıla zengin girme umuduyla şans oyunları bayilerine akın etmeye başladı.

‘BİLET SATIŞLARI HIZLANDI, SON HAFTALARA DOĞRU DAHA DA HIZLANACAK’

Edirne Saraçlar Caddesi’nde bir şans oyunları bayisi işleten Sevda Rastgele, açıklamalarda bulunarak yılbaşı biletleri satışlarının günden güne hızlandığını ifade etti. Rastgele; “Yeni yıl bilet satışları 10 Kasım’dan itibaren başladı. Yavaş yavaş bilet satışlarında hızlanma var. Son haftalara doğru daha da hızlanacaktır. Bu yıl da geçen yılki gibi dağıtım garantili büyük ikramiye 400 milyon lira. Her halükârda 400 milyon lira dağıtılacak. Çeyrek bilete çıkarsa, satılan bilet adetine göre eşit oranda dağıtılacak. Dolayısıyla heyecan büyük. Mutlaka o 400 milyon liranın sahibi çıkacak. Herkese bol şanslar diliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.48.53 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi

BİLETLER GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 100 ZAMLANDI

Rastgele, bilet ücretlerinde geçen yıla göre yüzde 100 artış olduğunun altını çizerek; “Şu anda çeyrek biletler 100 lira, yarım biletler 200 lira ve tam biletler 400 liradan satışa başladı Geçen yıl çeyrek bilet 50 lira, yarım bilet 100 lira ve tam bilet 200 liraydı. Yüzde 100 zamlandı” şeklinde konuştu.

BİLET TÜKENDİĞİNİDE MAKİNADAN SATIŞA DEVAM

Milli piyango biletlerinin bayilerde tükenmesi halinde, makineden de satış olduğunu ifade eden Rastgele; “Bayide milli piyango biletleri tükendiği zaman, makinadan da milli piyango bileti satışı var. Normal sayısal oyunlardaki kâğıt şeklindeki milli piyango biletlerinin satışı devam ediyor. Fiziki biletler bitmiş olsa bile makinadan da satış var” diye konuştu.

Bir diğer şans oyunları bayisi işletmecisi Serhad Ceylan, ikramiyenin dağıtım garantili olduğunun altını çizerek, bilet alımlarında bayiye güvenin de önemli olduğunu vurguladı; “Rakamlar büyüyor. Bu sene 400 milyon büyük ikramiye var ve biletler çekiliş garantili. Yani satılamayan bilete çıkmadı diye bir şey olmayacak. Bu tabi ki insanlarda daha çok ilgi uyandırıyor. Yavaş yavaş bilet satışları da artmaya başladı. Bu, biraz da güven meselesi. İşletmemiz 35 yıldır burada hizmette. Müşterilerimiz bizi tanıyorlar. Yıllarca birçok ikramiye dağıttık. Yine de dağıtmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.45.57 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi

KOMŞUNUN GÖZÜ DE BÜYÜK İKRAMİYEDE

Kente gelen ziyaretçilerin de çekiliş biletlerine ilgi gösterdiğine dikkat çeken Ceylan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen müşterilerimiz de var. Özellikle oralarda yaşayan Türkler, Türk televizyonlarını yakından takip ediyorlar. Bilet alan yabancı müşterilerimiz de var. Özellikle Noel tatilleri başladığı zaman, ilgi ve alakanın çok daha yoğun olacağını düşünüyorum.”

‘ÇEYREK BİLET ALABİLDİĞİM İÇİN 400 MİLYON LİRAYI ALAMAYACAĞIM’

Açıklamalarda bulunan bir vatandaş, bilet fiyatlarının pahalı olduğunu belirterek; “400 milyon lira çok büyük para, ancak ben çeyrek bilet alabildiğim için o kadar ikramiye alamayacağım. Çünkü bir tam bilet 400 lira olmuş. Şu an pek mümkün görünmüyor. Eğer kazanırsam, önce ev borcumu kapatacağım. Sonra Erikli’den yazlık alacağım. Tabi ben ikramiyeyi kazandıktan sonra bir sürü akrabam olacağı için buralarda kalmak ne kadar mantıklı o da meçhul” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.45.57 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi

“BÜYÜK İKRAMİYE HERKESİN HAYALİNİ SÜSLER”

Büyük ikramiye çıkması durumunda yapacağı yatırımları açıklayan bir vatandaş; “Büyük ikramiye herkesin hayalini süsler. Benim iş kurmak gibi bir hayalim yok. İkramiyenin yettiği kadar daire alırdım, kiralarıyla geçinirdim. En kötü ev kirasının 15 bin lira olduğu yerde 10 dairem olsa, Allah bereket versin. Belki inşaat işine girerdim. Ne de olsa şehir sürekli büyüyor, göç alıyor. İnşaat sektörünün sonu gelmez. Ya da paramız sürekli değer kaybettiğinden dolayı, dövize veya altına yatırmak da mantıklı olabilir, en son çare yine bankaya atıp faizden para kazanabilirim” açıklamasını yaptı.

‘İKRAMİYE İLGİLİ PLAN YAPMIYORUM, TOTEM YAPIYORUM’

İkramiye ile ilgili hayal kurması durumunda şansının yaver gitmeyeceğini düşünen Mustafa İbrahim;“Bir beklentimiz yok ama her sene ne olur ne olmaz diye, belki çıkar diye alıyoruz. Plan yaparsanız çıkmaz. Önceden hep hayal kurduğumuz halde çıkmadığı için, şimdilik bir plan kurmuyorum, totem yapıyorum” dedi.

WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.48.54 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi

‘PARAYI TORUNUMA HARCAYACAĞIM’

Talih kuşunun konması durumunda tamamen torununa harcama yapacağının altını çizen bir vatandaş; “Torunumun adına aldım, hayırlısı olur inşallah. İkramiye çıkması durumunda, her şeyi torunuma harcamayı düşünüyorum” dedi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.45.59 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.49.09 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 07 at 16.45.59 | Edirne Ahval Gazetesi
Bu yılki hayaller 400 milyon TL | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu