Bulgar’da azalma, Yunan’a davet

Bulgar müşterilerin Ulus Pazarı’na gelişlerinde azalma olduğunu kaydeden UPEK Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Barış Atkoşan, yerli müşterilerin kışlık alışverişi için pazara ilgi gösterdiklerini ifade etti. Atkoşan, Yunanistan ile Türkiye arasında olumlu yönde seyreden ilişkilerin sonucunda Yunan ziyaretçilerden de pazara ilgi beklediklerini ifade etti.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Barış Atkoşan, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, Son 2 haftadır pazarın Bulgar müşterilerinde azalma olduğuna dikkat çekti. Atkoşan; “Son iki haftadan beri Bulgar müşterilerimizde gözle görülür bir azalma var. Bunun sebebini biz noel kutlamalarına bağlıyoruz. Şu an hava şartlarından da haberdar olmamakla birlikte, farklı noktalarda kar yağışı olabilir. Biz biraz daha geç bekliyorduk Bulgar müşterilerin pazardan çekilmesini. Biraz daha erken oldu. Yerli müşterimiz kışlık ürünlerin tezgahlardaki yerini almasıyla birlikte pazara ilgi göstermeye başladı” dedi.

‘YUNAN MÜŞTERİLERİ DE BEKLİYORUZ’

Ocak ayının 15’inden itibaren müşterilerin tekrar artmasını beklediklerini ifade eden Atkoşan, Yunanistan ile Türkiye arasında olumlu ilerleyen ilişkiler sebebiyle Yunan müşterilerin de Ulus Pazarı’na gelmelerini beklediklerini vurguladı. Atkoşan; “Biz en iyi ürünleri, en uygun fiyatlarla müşterilerimiz ile buluşturmak için çalışacağız. Kış boyunca böyle devam etmesini beklemiyoruz. Ocak ayının 15’inde vatandaşların yeniden artarak gelmesini bekliyoruz. Biliyorsunuz Yunanistan ile ilişkilerimizin normalleşme noktasına girmesiyle birlikte Yunan müşterilerin de eskiden olduğu gibi pazarımıza gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu