Bütçe görüşmeleri sona erdi

İl Özel İdaresi 2024 Mali Yılı bütçe görüşmeleri, Edirne İl Genel Meclisi’nde dün gerçekleştirilen oturumla son buldu. Gerçekleştirilen son oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu kararıyla, yatırım programındaki 2 kalemde değişikliğe gidildi. Tam yatırım bütçesinin ise toplamda 489 milyon, 297 bin 829 lira olduğu açıklandı.

Edirne İl Genel Meclisi 2024 Mali Yılı bütçe görüşmeleri, dün Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde sona erdi. Bütçe görüşmelerinin son gününde Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan 2024 Mali Yılı Yatırım Programı, Komisyon Başkanı Şenol Kılıç tarafından sunuldu. Edirne Valiliği tarafından gelen yazılar doğrultusunda İl Özel İdaresi mali yatırım programında 2 kalemin revize edildiğini ifade eden Komisyon Başkanı Kılıç; “Buna göre, Tarım Hizmetleri Müdürlüğü Kanalizaslon Bakım ve onarım giderleri bütçe tertibinden 1 milyon 500 bin lira alınarak, Tarımsal sulama arazi Kanalları yapım projesi bütçe tertibine eklenmesine. Yol Ulaşım Müdürlüğü şantiyelerde kullanılmak üzere mıcır ve filler alımı yatırım kalemindeki 4 milyon 859 bin 040 lira alınarak, bütümlü sıcak asfalt yapımı kalemine eklenmesine karar verildi” dedi.

Daha sonra Komisyon Başkanı Kılıç, yatırım programında yer alan yatırımların her birini maliyetleri ile birlikte meclis üyelerine aktardı. Kılıç, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yatırım bütçesinin 250 milyon lira, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü yatırım bütçesinin 118 milyon 962 bin 800 lira, Plan ve Proje Müdürlüğü bütçesinin 11 milyon 325 bin 182 lira, Mali Hizmetler Müdürlüğü bütçesinin 47 milyon lira, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü bütçesinin 1 milyon 772 bin 800 lira, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü bütçesinin 4 milyon 5 bin lira, Destek Hizmetleri Müdürlüğü bütçesinin 55 milyon 737 bin lira olmak üzere Edirne İl Özel İdaresi’nin toplam yatırım bütçesinin toplamda 489 milyon 297 bin 829 lira olduğunu açıkladı.

Oy birliği ile kabul edilen raporun ardından, Edirne İl Özel İdaresi 2024 yılı yatırım bütçesi de kesinleşmiş oldu. Açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi Yunus Sezer’in de çalışmalarıyla, geçen yıl 310 milyon lira olan İl Özel İdaresi Bütçesi’nin önümüzdeki yıl için 800 milyon lira olduğuna dikkat çekerek. Yatırımların özellikle tarımsal sulama alanlarında arttığını ifade etti. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu