Bütçenin yüzde 35’i Destek Hizmetleri’ne

İl Özel İdaresi 2023 yılı bütçesinin yaklaşık yüzde 35’lik kısmını alan Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2023 Mali Yılı bütçe sunumu, Edirne İl Genel Meclisi kasım ayı oturumlarında, Müdür Vekili Melek İnce tarafından gerçekleştirildi.

Edirne İl Genel Meclisi 2023 Mali Yılı bütçe görüşmeleri, Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde devam etti. Yoklama alımı ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda, bütçe görüşmeleri kapsamında, Edirne İl Özel İdaresi bütçesinden en yüksek payı alan Edirne İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkındaki sunum, Müdür Vekili Melek İnce tarafından gerçekleştirildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün, idarenin demirbaş temini, birimlere transferi, demirbaş kaydının tutulması, alım ve satımlar, kiraya verme, idarenin akaryakıt ihtiyacı, personel giyimi, 8 ilçe teşkilatının her türlü demirbaş temini, evrak basma işlemleri, telefon hizmetleri, satın alma bürosunun ihtiyaçları gibi birçok konuya kaynak taşıdığını aktaran Müdür Vekili İnce, 2023 yılında doğrudan temin ile 28 milyon 575 bin 362 lira ödeme yapıldığını kaydetti.

2023 İL ÖZEL İDARESİ BÜTÇESİ’NİN YÜZDE 35’İ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE VERİLDİ

2023 yılında yapılan 151 ihalenin 47 adedinin iptal olduğunu açıklayan İnce, yapılan 104 ihalenin toplam bedelinin 280 milyon 542 bin 309 lira, sözleşme bedellerinin ise 246 milyon 78 bin 602 lira olduğunu açıkladı. İnce, 2023 yılındaki 310 milyon liralık İl Özel İdaresi Bütçesi’nin, yüzde 35.07’sine tekabül eden 110 milyon 784 bin 659 lirasını Destek Hizmetleri müdürlüğüne verildiğine vurgu yaptı. İnce, bütçenin elektrik, su, doğalgaz, gıda alımı, temizlik malzemesi, akaryakıt, kırtasiye malzemeleri, makine ve teçhizat alımı, iş makinesi ve operatörleri, organizasyon alımı ve iş makinesi alımı gibi alanlarda kullanıldığını açıkladı.

Müdürlüğün, il genelindeki şehitliklerin, hazirelerin ve türbe bakım onarım ve temizlik masraflarıyla ilgilendiğini de dile getiren İnce, yaklaşık 50 dönümlük arazisi olan Hıdırlık Tabyası’nın temizliğini de tamamen Özel İdare’nin yaptığını açıkladı. İnce, özel günlerde düzenlenen kutlama, resepsiyon gibi organizasyonların bütçelerinin tamamının da Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından karşılandığını vurguladı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu