Büyük Zafer 100 yaşında

Edirne’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı büyük coşku ve etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalar saat 10’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayarak, Edirne Belediyesi tarafından saat 20.30’da düzenlenecek olan fener alayıyla devam edecek.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için her yıl kutlanan Zafer Bayramı’nın bu yıl 100’üncü yılı kutlanacak. Edirne’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Zafer Bayramı programı saat 10.00’da Atatürk Anıtı önünde Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunma töreni ile başlayacak. Sonrasında ise 11.15’te Atatürk Bulvarı’nda geçit töreni gerçekleştirilecek. Geçit töreninde, Edirne Valisi H.Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, halkın bayramını kutlayacaklar.

FENER ALAYINA HERKES DAVETLİ

Edirne Belediyesi tarafından ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle Fener Alayı düzenleyecek.  Tüm Edirne halkını Fener Alayı’na davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Tüm vatandaşlarımızı bu coşkuyu hep birlikte yaşamak ve yaşatmak için 30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayı’na bekliyoruz” dedi. Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Fener Alayı, 30 Ağustos Saat:20.30’da Şükrüpaşa İlkokulu önünde başlayacak. Burada toplanan kortej Atatürk Anıtı’na kadar yürüyecek.

“Bu büyük zaferin, bu büyük gururun 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutlayacağız” diyen Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm vatandaşları bu coşkuyu yaşamak ve yaşatmak için Belediye tarafından düzenlenecek Fener Alayı’na ve balkonlarını Türk Bayrakları ile donatmaya davet etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu