Can dostlarını unutmayalım!

Yüksek hava sıcaklıkları can dostlarını da olumsuz etkiliyor. Özellikle sokak hayvanları güneşle ve su bulmak gibi olumsuz şartlarla mücadele ediyorlar. Edirnelilere seslenen Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın, herkesi kapının önüne bir kap su bırakarak duyarlı olmaya çağırdı.

Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı Aydın, sıcak havalara dikkat çekerek sokak hayvanlarının yaşadıkları zorlukları anlattı. Aydın; “Edirne’de ne yazık ki hava sıcaklıklarının 40 derece termometrede gösterdiği dönemleri yaşıyoruz. Bundan en çok etkilenen kesim sokaklarda yaşayan can dostlarımız oluyor. Bu konuda tüm Edirne halkına çağrımızdır; lütfen kapılarımızın önüne bir kap mama, bir kap su bırakalım. Bu yaz sıcaklıklarından sokaklarda yaşayan özellikle kedi ve köpeklerimiz sıcaklardan bunalıyorlar ve sıcaklıklara bağlı olarak hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Yapmamız gereken aslında çok basit. Evlerimizde bulunan bir yoğurt kabını dahi değerlendirerek, sokağımızda kapımızın önüne uygun olabilecek yerlere bir kap su bırakarak onların sıcaklıklardan daha az etkilenmesini sağlayabiliriz” diyerek Edirnelilere seslendi.

Sadece vatandaşlara değil kamu kurum ve kuruluşlarına da seslenen Aydın; “Birbirimize örnek olarak bu dayanışmayı çoğaltabiliriz. Bu konuda sadece vatandaşlarımıza değil, kurumlarımıza da iş düşüyor. Valiliğimiz ve belediyemiz bu konuda kendilerinin logolarının bulunduğu kapları vatandaşlarımıza ve esnafımıza dağıtırsa ben bu konunun daha çabuk çözüme ulaşacağını düşünüyorum. Çünkü bazen istemeyenler bizlerin koyduğu su kaplarını atabiliyorlar. Ama bunda belediyenin ya da valiliğin logosu bulunursa bu işin ciddiyetinin daha çok anlaşılacağına inanıyorum” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!