Çapoğlu’ndan ‘en tepeden en aşağı’ eleştiri

Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplası’nda dün kutlanan Dünya Mimarlar Günü’nü kutlamayı unutan Belediye Başkanı Recep Gürkan’a serzenişte bulunan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mimar Mehmet Çapoğlu, “Mimarları getirdikleri hal ortada. Bunu en tepeden en aşağıya kadar söylemek istiyorum. Gerçekten mesleğimizi çok kötü bir duruma getirdiler” diyerek eleştiri yaptı.

Edirne Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı dün gerçekleştirildi. Dün kutlanan Dünya Mimarlar Günü’nü meclis toplantısında söz alarak hatırlatan AK Parti Belediye Meclisi, Grup Sözcüsü, Mimar Mehmet Çapoğlu, mimarların yaşadıkları sorunlara dem vurarak, eleştiride bulundu. Mimar Mehmet Çapoğlu; “Bugün Dünya Mimarlar Günü. Bir kutlama bekliyorduk ama Mimarlığı getirdikleri hal ortada. Maalesef mesleğimizi getirdikleri hal ortadadır. Buradan en tepeden en aşağıya kadar söylemek istiyorum. Gerçekten mesleğimizi çok kötü bir duruma getirdiler” ifadelerine yer verdi.

capoglu | Edirne Ahval Gazetesi
Çapoğlu’ndan ‘en tepeden en aşağı’ eleştiri | Edirne Ahval Gazetesi

Çapoğlu’nun ifadelerine cevap veren Belediye Başkanı Recep Gürkan ise; “Ben de Edirne Belediye Başkanı olarak başta sizler olmak üzere tüm mimarlarımızın Dünya Mimarlar Günü’nü kutluyorum, atlamışım kusura bakmayın. Alanım olmasa da mimarlıkla ilgili bir çalıştayda; “Biz Edirne’de özellikle 100-200-1000 yıl önce mimarların yaptığı eserlerin ekmeğini yiyoruz. Türk-İslam mimarisinin zirvesi olan Selimiye’nin ekmeğini yiyoruz. Doğu Roma döneminde yapılan eserler de mevcut. Bundan 100 yıl sonra bu döneme ait neler üretilmiştir?” diye sormuştum. Bir sessizlik olmuştu salonda” açıklamasını gerçekleştirdi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!