CHP bir asrı devirdi

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 100’üncü yaşına girdi. Parti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı Edirne’de etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Atatürk Anıtı’na CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman tarafından çelenk sunulurken, akşam saatlerinde kentteki bir restoranda CHP 100’üncü yıl resepsiyonu gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun yüzüncü yılı, Edirne’de Atatürk Anıtı’ndaki çelenk bırakma töreni ve kentteki bir restoranda gerçekleştirilen resepsiyon etkinlikleriyle kutlandı. Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen tören, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman tarafından anıta çelenk bırakılmasıyla başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Açıklamalarda bulanan İl Başkanı Kahraman, CHP’nin yüz yaşına gelmiş sayılı siyasi partilerden biri olduğunu belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi, bizlere Mustafa kemal Atatürk’ün emanetidir ve biz, en temel görevimizin bu emanete sahip çıkmak olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi, asırlık bir yolculuğa cumhuriyet ile yolculuk etmiş ve dünyada 100 yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine sahiptir” dedi.

100’üncü yıl kutlama etkinlikleri, kentteki bir restoranda gerçekleştirilen resepsiyonla devam etti. İl Başkanı Samet Kahraman ve parti il yönetimi, konukları kapıda karşıladı. Resepsiyona, Edirne Milletvekili Ediz Ün, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman’ın yanı sıra, ilçe ve belde belediye başkanları, parti ilçe başkanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve parti üyeleri katılım gösterdi. Kutlama resepsiyonunda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Hepimizin çok iyi bildiği gibi, gerçek anlamıyla dünyada bir ulusu, bir milleti esaretten kurtaran, bir toprak parçasını vatan yapan, 600 yıl sürmüş bir imparatorluğun ardından yepyeni bir rejim, demokratik bir cumhuriyet kuran tek parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir” şeklinde konuştu.

‘CUMHURİYET HALK PARTİSİ AYAKTAYSA TÜRKİYE AYAKTA KALACAKTIR’

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, kutlama resepsiyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin karanlık günlerden çıkış umudunun CHP olduğunu belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi koltuk sevdası için değil vatan için mücadele eder; Cumhuriyet Halk Partisi yandaş için değil vatandaş için siyaset yapar, Cumhuriyet Halk Partisi her daim yine ayaktadır. Çünkü o ayaktaysa Türkiye ayakta kalacaktır. Bu karanlık günlerden de ülkenin çıkışı, umudu yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Çünkü yine ateşi ve ihaneti görmekteyiz. İşgal edilmiş topraklarda, ihmal edilmiş halk ile direnmekteyiz. Tarihsel misyonumuz, Geçmişimizden aldığımız güç ile, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ilkeler ve hedefler ile bir kez kuruluşun partisi olduk ama sonsuza dek kurtuluşun partisi biz olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından CHP’nin 100’üncü yılına özel hazırlanan pasta kesildi ve partinin yeni üyelerine rozetleri takıldı. Adem Batuhan SEVER

chp 2 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP bir asrı devirdi | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!