CHP Merkez İlçe’de değişim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe olağan kongresi, dün Atatürk Kültür Merkezi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Tek adayla gidilen Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde Yücel Balkanlı, CHP Edirne’nin yeni Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı oldu.

Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından CHP Merkez İlçe Olağan Kongresi dün Atatürk Kültür Merkezi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yönetiminde gerçekleştirildi. Kongreye milletvekilleri, belediye başkanları, eski dönem milletvekilleri, il parti yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, oda başkanları, parti ilçe başkanları, delegeler ve üyeler katıldı. Delegelerden gelen ‘Merkez İlçe Başkanlık seçimin blok listeyle yapılması’ önergesi, oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi. Aday olmak için yeterli imzayı sadece, geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan Yücel Balkanlı toplayabildi. Kongreye İstanbul’dan misafir olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, açıklamalarda bulunarak. CHP Edirne örgütlerinin yurtdışı seçimlerinde aldığı rolden bahsederek, teşekkür etti. Kılınç; “Edirne’ye çok geldim ama benim Edirne’deki çalışma alanım; Gümrükler olarak bilinen, yurtdışı seçmenin oy kullandığı gümrük kapıları. Her örgütümüzün mutlaka seçim çalışmalarıyla ilgili genel emeği oluyor, ama Edirne örgütümüzün gümrük kapılarının en yoğunlarından biri olan Kapıkule’nin ve diğerlerinin bulunması sebebiyle çok daha ayrı bir çalışması oldu. Yurtdışı oy özelliklerini seçimden 3 yıl önce tespit ettik, en önemlilerinden biri Kapıkule’ydi. Sadece seçimler değil, seçimlerden önce 3 yıl boyunca Edirne örgütümüzle, gümrük kapılarında gurbetçilerimizin uğurlanması, karşılanması konusunda çalıştık. Edirne örgütümüzün yurtdışı seçimlerinde, yaptığı katkılar, verdiği emekler ve çabalardan dolayı ayrıca şükranlarımı sunuyorum” dedi.

‘İYİ PARTİ’NİN 2019’DA TOPLU İĞNE UCU KADAR FAYDASI OLMADI’    

Kongrede konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İYİ Parti ile olan ittifakı hiçbir zaman istemediğinin altını çizerek, 2019’daki yerel seçimlerde İYİ Parti’nin katkı vermediğini vurguladı. “2019’da istememize rağmen Edirne’de İYİ Parti’yle genel merkezimizin aldığı karar sonucu seçime ittifak olarak girdik. Toplu iğne ucu kadar faydaları olmadı. O dönemin il başkanı, 45 günde sadece 3 gün geldi ve fotoğraf çektirdi. İlçe başkanı 1 kez geldi. 4 tane listemize aldığımız meclis üyesi, 45 gün bizimle çalıştı. Yerel seçimler için söylüyorum; bu ittifakın hep karşısında oldum, bugün de karşısındayım. Partimiz önümüzdeki dönemde, adaylarını bir yöntemle belirlenecek. Umarım ve isterim ki her ilçede her beldede ön seçimle belirlensin. Ben 2 dönemdir Edirne Belediye Başkanlığı yapan Recep Gürkan olarak şunu istiyorum; CHP olarak yerel seçimlere tek parti olarak, CHP’lilerle, Atatürkçülerle ve Cumhuriyetçilerle girmek istiyorum. Önümüzdeki dönem seçimlerinde AK Parti’ye de İYİ Parti’ye de hodri meydan diyoruz. Çıkarın adaylarınızı yarışalım” şeklinde konuştu.

‘İNSANIMIZI KUCAKLAMAK VE YAŞAMLARINI DAHA İYİ STANDARTLARA GETİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Seçime tek aday olarak katılarak, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı olan Yücel Balkanlı, CHP’nin kurulduğu günden bu yana her zaman zorlu sınavlarla karşılaştığını belirtirken, sorunları Atatürk’ün çizgisinde çözeceklerini ifade etti. Balkanlı; “Partimizin kurulduğu günden bu yana geçen zaman zarfında, ülkemiz birçok zorlu sınavla karşı karşıya kaldı. Ancak CHP, her zaman milletimizin yanında, onun haklarını ve özgürlüklerini savunarak, Türkiye’nin ileriye gitmesi için çaba harcadı. 100 yıllık tarihimize baktığımızda gördüğümüz en büyük başarı, Türkiye’nin demokrasisinin ve özgürlüklerinin güçlü bir şekilde ayakta durmasına katkıda bulunmuş olmamızdır. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durumdan ve geleceğe dönük endişelerimizden dolayı, partimizin çok daha büyük hedefleri ve her zamankinden daha fazla sorumluluğu var. Ülkemizin gerek eğitim gerek sağlık gerek ekonomik gerekse sosyal olarak karşı karşıya olduğu zorlukların üstesinden gelmek için, gelir dağılımında yaşanan toplumsal adaletsizliği azaltmak ve Türkiye’yi daha ileri bir demokrasi seviyesine taşımak için çok daha fazla çalışmaya gereksinim duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bu sorunları, 100 yıl önce kurucumuz ulu önderimiz Atatürk’ün gelecek vizyonunu çizerek bizlere gösterdiği yolda onun izinde kimseye benzemeden ve kendi öz değerlerimizden milim sapmayarak yürüyerek çözmek zorundayız. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmiş binlerce gönüllü üyelerimiz ile güçlü bir aileyi temsil ediyor. Bizler, daha fazla insanımızı kucaklamak ve onların yaşamlarını daha iyi ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde daha iyi yaşayan insanların standartlarına ulaştırmak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

CHP Merkez Ilcede degisim 1 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP Merkez İlçe’de değişim | Edirne Ahval Gazetesi
CHP Merkez Ilcede degisim 5 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP Merkez İlçe’de değişim | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!