CHP’de anlaşmazlık

Yazgan atama, Ün ön seçim diyor!

CHP Edirne Milletvekilleri Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan arasında Edirne Merkezde CHP’nin Belediye Başkan Adayı belirleme yöntemi konusunda görüş ayrılığı yaşanıyor. Ün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Edirne Merkezde ön seçim yapılacağını duyururken, Yazgan ise Edirne Merkeze CHP Genel Merkezi tarafından atama yapılacağını açıkladı.

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 31 Mart’ta yapılması planlanan yerel seçimlerde Edirne Merkez’e CHP Genel Merkezi tarafından en doğru adayın atanacağını açıkladı. Yazgan, yaptığı paylaşımda; “Kimse enseyi karartmasın. Cumhuriyet Halk Partisi bilimsel yöntemlerle ve halkımızın nabzını tutarak en doğru adayımızı Edirne Merkeze atayacak, Kale yıkılmayacak” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Kırklareli CHP ön seçiminde bir fotoğrafını paylaşan CHP Milletvekili Ediz Ün de yerel seçimlerde Edirne Merkezde ön seçim yapılacağını duyurmuştu.

İki milletvekilinin de seçimlere yönelik farklı duyuru yapması, vatandaşlarda kafa karışıklığına sebep olurken, oluşan bilgi kirliliğine CHP Genel Merkezi tarafından alınacak kararla açıklık getirilmesi bekleniyor. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!