CHP’de birinci etap tamam

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, Edirne’de aday adaylığı sürecinin bittiğini ifade ederek toplamda 8 belediye başkanlığı, 16 il genel meclisi ve 48 belediye meclisi aday adaylığı başvurusu yapıldığını bildirdi.

Edirne’de CHP’den belediye başkanlığı, il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği başvuru süreci tamamlandı. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak başvuru sürecini değerlendirerek, başvuru yapan aday adaylarına ve başvurulara katılarak destek olan parti üyelerine teşekkür etti.

8 BELEDİYE BAŞKANLIĞI, 16 İL GENEL MECLİSİ VE 48 BELEDİYE MECLİSİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU

Toplamda 8 belediye başkanlığı, 16 il genel meclisi ve 48 belediye meclisi aday adaylığı başvurusu yapıldığını kaydeden Balkanlı; “Şu ana kadar merkez ilçemizde belediye başkanlığı için 8 adayımız, İl Genel Meclisi’ne 16 aday, Belediye Meclisi’ne de 48 aday başvuru yaptı. Bu başvurular, 5 Aralık saat 17.00 itibariyle bitti ve değerlendirme süreci başladı. Bu değerlendirme süreci sonunda aday adaylıkları ve genel merkezimizin çalışmalarıyla da adayların açıklaması yapılacaktır. Bu süreç içerisinde partimize ilgi gösteren, tüm aday adaylığı açıklamalarımıza gelen partililerimize, gönül veren seçmenlerimize ve misafirlerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başvuru yapan tüm aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Edirne’de CHP’den şu isimlerin aday adaylığı için yaptığı başvurular, Merkez İlçe Başkanlığı tarafından kabul edildi; Hali hazırda Edirne Belediye Başkanlığı görevini yürüten Recep Gürkan, Eczacı Şükrü Ciravoğlu, İş insanı Ergun Türkyılmaz, İş insanı Serkan Liznak, Edirne Belediye Meclis Üyesi Avukat Filiz Gencan Akın, Emekli Öğretmen Bülent Bacıoğlu, Diş Hekimi Ayhan Murat Dursunoğlu ve iş insanı Seyfi Alp Üzmen.

Balkanlı, 9 belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu olduğunu ifade ederek, önceki dönem Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un başvurusunun parti üyesi olmaması gerekçesiyle iptal olduğunu dile getirdi.  Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu