CHP’den kadın aday adayı

Filiz Gencan Akın belediye başkanlığına talip

Edirne Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Avukat Filiz Gencan Akın, CHP’den Edirne Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Kapsayıcı ve saygılı bir dil kullanarak vatandaşları anlamanın öneminin altını çizen Akın, yerel seçimlerin değişim umutlarını yeşerteceğine vurgu yaptı. Vatandaşlara karşı şeffaf olunacağını belirten Akın; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumu dün olduğu gibi bu günde çalışarak üreterek, bu şehre hizmet ederek ödemek istiyorum” dedi.

Edirne Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Avukat Filiz Gencan Akın, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Edirne Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyurdu.

“ŞEHRE HİZMET EDERKEN HER ZAMAN KAPSAYICI VE SAYGILI BİR DİL KULLANMAK ÜZERE YOLA ÇIKTIM”

Açıklamalarda bulunan Av. Filiz Gencan Akın, kapsayıcı ve saygılı bir dil kullanmayla birlikte vatandaşları anlamanın önemine vurgu yaparak; “Beni destekleyen tüm yol arkadaşlarım ile birlikte yaşamakta olduğumuz şehrimizi daha güzel yarınlara taşımak için belediye başkanlığı aday adaylığımı açıklıyorum. Ben bu şehre hizmet ederken her zaman kapsayıcı ve saygılı bir dil kullanarak şehrimizde yaşayan tüm hemşerilerimizi anlamak ve temsil etmek üzere yola çıktım. Bu yola çıkarken sadece sizlerin bana umutla bakan gözlerinizden cesaret aldım” açıklamasını yaptı.

“YEREL SEÇİMLER, DEĞİŞİM UMUTLARIMIZI YENİDEN YEŞERTECEK”

Değişimin yerelden başlayacağına inandığının altını çizen Akın; “Çıktığım bu yolda toplumumuzun her kesimini kucaklayacak, sorunları birlikte çözecek ve daha aydınlık bir gelecek inşa etmek için çalışacağım. Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan bizler değişimin yerelden başlayacağına inanıyoruz. Yerel seçimler değişim umutlarımızı yeniden yeşertecek ve değişim hayallerimiz kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu değişimin bir parçası olmak için yola çıkıyorum. Bu yolda gençlerin, kadınların sesi olacağım. Hesap veren şeffaf adil tutarlı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile şehrimizi yönetmek en büyük amacım Belediye meclisi, ihtisas komisyonları, gönüllülük, sivil toplum örgütlerinin şehir ile ilgili karar verme süreçlerinde eşgüdümlü çalıştığı bir yönetim anlayışını benimsiyorum” şeklinde konuştu.

“ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI İLE ŞEHRİMİZİN GERÇEK İHTİYAÇLARINA ODAKLANACAĞIZ”

Akın, sokağın sesini dinleyerek vatandaşlara karşı şeffaf olacağını dile getirdi. Akın; “Şehrimizin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan çevreye saygılı hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktık. Yeniliğe ve öğrenmeye her zaman açık genç arkadaşlarım ile birlikte yürüyeceğiz. Masa başı siyaset mühendisliği yapmadan sadece ve sadece sokağın sesini dinleyeceğim. Yol arkadaşlarım ve ekibim ile birlikte hemşerilerimin gerçek ihtiyaçlarından uzak şeffaf olmayan hiçbir oluşum ve düşüncenin yanında olmayacağız. Şunu bilmenizi isterim ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik çağdaş, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan, çocuğa, kadına, hayvana şiddet uygulayan herkesin karşısında dimdik duracağım. Eşitliği, özgürlüğü, adaleti ve demokrasiyi güçlü bir şekilde savunarak sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimseyerek yola çıkıyoruz. Mesleğimde benimsediğim ilkeleri bu kadim şehri yönetirken de uygulayacağım. Zira ilkelerimizi korumak tutarlılık ve etik değerlere uygun davranmak bu şehri yönetirken bizleri başarılı kılacak. Şehrimizi yönetirken tüm vatandaşlarımızı dinleyerek, eleştiriye açık katılımcı bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Şeffaf yönetim anlayışı ile şehrimizin gerçek ihtiyaçlarına odaklanarak kaynaklarımızı doğru ve adil şekilde kullanacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.

‘BİR CUMHURİYET KADINI OLARAK ATATÜRK’E OLAN BORCUMU BU ŞEHRE HİZMET EDEREK ÖDEMEK İSTİYORUM’

5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının yıl dönümünü de kutlayan Av. Filiz Gencan Akın, tüm kadınlara seslenerek siyasette daha fazla rol almaları gerektiğinin altını çizdi. Akın; “Buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum bizler kişisel yaşantımızda bin bir güçlükle mücadele ediyoruz, en zor olanı başarıyoruz, gelin daha çok siyasette yer alalım Partimizin başvuru süreci halen devam ediyor, Belediye Bakanlığı’na Belediye Meclis Üyeliğine lütfen aday olun. Birlikte yol alalım mücadele edelim. Bu mücadelede yer almak hepimizin hakkı. Ben bir cumhuriyet kadını olarak bana bugün bu kürsüde konuşma fırsatını veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumu dün olduğu gibi bu günde çalışarak üreterek, bu şehre hizmet ederek ödemek istiyorum” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 12 04 at 16.46.49 1 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’den kadın aday adayı | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 12 04 at 16.46.50 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’den kadın aday adayı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu