CHP’liler delege seçimleri için sandık başında

Edirne Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, mahalle delegelerini seçmek üzere sandığa gitmeye başladı. Dün başlayan delege seçim sürecinde öncelikle Abdurrahman ve Mithatpaşa Mahallesi sandığa gitti. Başlayan delege seçim süreciyle ilgili açıklama yapan CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı, merkez ilçede toplam 400 delegenin olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri delege seçimleri için sandığa gitmeye başladı. Dün itibariyle başlatılan seçimler hakkında bilgi veren CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı; “4 Temmuz tarihi itibariyle Edirne Merkez ilçe mahalle delegelerinin tespiti için seçimlere başladık. 4 Temmuz- 17 Temmuz tarihleri arasında 24 mahallenin seçimlerini yapacağız. Şükrüpaşa gibi büyük mahallelerde gün boyu, orta büyüklükteki mahallelerde öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere, daha küçük mahallelerimizde de günde üç mahalle olmak üzere seçimleri iki hafta sürecine sığdırdık. Bizlere gönderilen seçim takvimi de var. 17-20 Temmuz arasında da 37 adet köyümüzdeki üyelerimiz arasından köy delegelerimizi seçeceğiz. Merkez ilçemizde toplam 400 delegemiz var. Bundan önce seçimle gelmiş olan yöneticilerimiz ve başkanımız da doğal delege sayılıyorlar. Bugün başlangıcı Abdurrahman Mahallesi ile yapmış olduk öğleden sonra da Mithatpaşa Mahallesi ile seçimlere devam edeceğiz. Şuan için Abdurrahman Mahallesi bazında konuşursak mavi liste tek liste olarak çıkmış durumdadır. Diğer seçimlerde de başka liste olacak mı göreceğiz” dedi.

Seçim sürecinin eylül ayına kadar devam edeceğini bildiren Bakkalcı; “Delege tespitlerinin ardından ağustos sonu eylül ayı başı gibi de ilçe kongremizi yapacağız. Tabi bu takvimler netleşmediği sürece değişiklik göstere de bilir. Daha sonra da ilçe kongremizde il delegeleri belirlenecek ve büyük kurultaya doğru gideceğiz. Şimdiden seçimin partimize ve Edirne’mize hayırlı olmasını temenni ediyor, delege olacak arkadaşlara da başarılar diliyorum”  diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!