CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki

Pankreas hastası oğluna 3 yıl emek verdiği CHP Adana İl Başkanlığı’ndan hiçbir yardım göremediği için, CHP’ye tepki olarak Şırnak’ta bulunan Habur Sınır Kapısı’ndan yola çıkan 58 yaşındaki Ahmet Sönmezer, yaklaşık 2 bin kilometrelik yolu yürüyerek Edirne’ye geldi ve Saraçlar Caddesi’nde tek kişilik eylem gerçekleştirdi.

3 yıl boyunca çalıştığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı’ndaki işinden, sigortasını ödemedikleri gerekçesiyle ayrılan ve emekli olamayan 58 yaşındaki Ahmet Sönmezer, pankreas hastası oğluna CHP tarafından sahip çıkılmaması üzerine, Şırnak Habur Sınır Kapısı’ndan CHP’yi protesto etmek amacıyla yollara düştü. Yaklaşık 2 bin kilometrelik yolu yürüyerek kateden Sönmezer, Edirne’ye vardı ve Saraçlar Caddesi’nde tek kişilik eylem gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2024 02 22 at 19.53.49 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki | Edirne Ahval Gazetesi

“HER ŞEYİ SİNEYE ÇEKTİM ATATÜRK PARTİSİNE ZARAR GELMESİN DEDİK”

Saraçlar Caddesi’nde basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Sönmezer, CHP’den ayrılma sebebini açıkladı. Sönmezer; “Eski koyu CHP’liyim. Çok emek verdim 3 yıl Adana İl Binasında çalıştım. Oğlum askerde hastalandı ve sahip çıkmadılar. Bu 3 yıl çalıştığımda sigortamı da yapmadıkları için emekli olamadım. İl başkanlarının ismini daha önce de verdim yine verebilirim. Avukat Ziya Yergök il başkanlığını yapan milletvekili. 3 yıl il başkanlığında çalıştım. Sigortamı yapmadıkları için emekli olamadım. Girişim 83 yaşım 58. Prim boşluğundan dolayı emekli olamadım. Her şeyi sineye çektim. Atatürk Partisi işgal altında dememin nedeni bu. Her şeyi sineye çektim Atatürk partisine zarar gelmesin dedik. Ama maalesef Mehmet Bekaroğlu gibi bir adam kadın kontenjanından genel başkan yardımcısı yapıldı. Atatürk’e hakaret eden bir insandır. Oğlum askerde hastalandı sahip çıkmadılar. Ankara İl GATA’ya götürdüm sahip çıkmadılar. Oğlumu 2017’de askere sağlam gönderdim. Çürük aldım. Ardahan’da askerdi. Kars, Erzurum’da kan aldılar 3 buçuk ay askerken pankreas iltihap kanalında taşlar çıktı.  Bu 3 ili gezdik ama sonuç alamadık tedaviden. Ankara GATA’ya sevkle bunlara güvenerek götürdüm. Onlara güvenerek götürmeseydim. Adana Çukurova Üniversite’sine götürseydim. Oğlum sapasağlam olacaktı” dedi.

WhatsApp Image 2024 02 22 at 19.53.50 1 1 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki | Edirne Ahval Gazetesi

“PARTİ HER YÖNÜYLE İŞGAL ALTINDADIR”

CHP’nin işgal altında olduğunu ifade eden Sönmezer; “Kılıçdaroğlu bana korumalarını göndermesine rağmen, oğlum dediği kongre delegelerini bin beşer yollarla satın alarak partiyi işgal etti. Parti her yönüyle işgal altındadır. Ben Atatürkçüyüm sonuna kadarda Atatürkçüyüm. Bazıları anlamaz ama şu an Çanakkale’de şehitliklerin tarafını gezerek geldim videolar çekerek geldim. Bu ülke bir bütündür. Bu şapkayı da Güney Doğudan takmamın en büyük nedeni oydu” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 22 at 19.53.50 2 1 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki | Edirne Ahval Gazetesi

‘EDİRNE’YE CUMHUR İTTİFAKI ADAYIYLA GÜZEL BİR ŞEHİR YAPILANMASI GEREKİYOR’

Edirne’ye daha önceden de geldiğini ifade eden Sönmezer; “Ben iki gündür buradayım bu şehirdeyim. Daha önce de bu şehri gezdim Edirne’yi, bir köy şeklindedir. Bence yeni Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayıyla, hükümetle el ele vererek buraya güzel bir şehir yapılaması, kentsel dönüşüm geçmesi gerekiyor. Yıllardır CHP yaptı da ne oldu? Sokaklarından yolumu şaşırdım. Kalacağım yere bile polis yarımıyla gittim” diye konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 22 at 19.53.50 4 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki | Edirne Ahval Gazetesi

“KILIÇDAROĞLU VE DİĞERLERİ GİBİ ÖYLE RAHAT YÜRÜYEMİYORUM”

Daha önceden de benzer yürüyüşlerle, yaklaşık 6 bin 500 kilometrelik yol yürüdüğünü ifade eden Sönmezer, bu yürüyüşünde yaklaşık 2 bin kilometre yürüdüğünü belirtti. Sönmezer; “Benim bu 5. Yürüyüşüm daha önce 6 bin 500 kilometre yol gittim. Habur sınır kapısından beri yürüyerek geliyorum. Ayağımın şekli her şeyi ortada. Hastanede tedavi görerek geliyorum. Ödem oluştu artık. Kılıçdaroğlu ve diğerleri gibi öyle rahat yürüyemiyorum. Sırt çantam, poşetim var elimde ihtiyaçlarım olduğu için. Maalesef bu ağır yük olduğu gibi bacaklara iniyor. Benim imkanımda yok Çanakkale üzerinden şehitliğe daha sonra buraya geldim daha önce 6 bin 500 kilometre yürüdüm en az 2 bin kilometre var. Buradan Ankara’ya gidiyorum yürüyerek. Bir uçtan bir uca sonra da Ankara’ya” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 02 22 at 19.53.50 3 1 | Edirne Ahval Gazetesi
CHP’ye 2 bin kilometrelik tepki | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!