Ciravoğlu’ndan 35 sene vurgusu

“Halkıma karşı borçlu hissediyorum”

CHP’nin ön seçimden parlak bir sonuçla çıkacağını ifade eden CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu, ön seçimin Edirne için en doğru karar olduğunu belirtti. Ciravoğlu, 35 yıl sonra ilk defa CHP’de Edirne Belediye Başkan Adayı’nın ön seçimle belirleneceğini vurguladı. Halk ve üyeler bazında kendisinden dolayı büyük bir memnuniyet duyulduğunu dile getiren Ciravoğlu, ön seçime de yoğun katılım beklediğini kaydetti. Kent yönetiminde ‘ahlak’ vurgusu yapan Ciravoğlu, kendisini halka ve karşı borçlu hissettiği için hizmet etmek istediğinin altını çizdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Ciravoğlu saha çalışmalarını Atatürkçü Düşünce Derneği’ni (ADD) ziyaret ederek sürdürdü. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ciravocğlu, CHP Merkez ilçe teşkilatları tarafından, Edirne Belediye Başkan Adayını belirlemek amacıyla 4 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan ön seçime yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“CHP BURADAN ÇOK PARLAK BİR SONUÇLA ÇIKACAKTIR”

CHP’nin ön seçimden çok parlak bir sonuçla çıkacağının altını çizen Ciravoğlu, Edirne’de Belediye Başkan Adayı’nın, 35 yıl sonra ilk defa CHP’de ön seçimle belirleneceğini vurguladı. Ciravoğlu; “8 aday adayının bu seçime katılacağı, yapılan müracaatlar sonucunda kesinleşti ve Parti Meclisi kararı olarak il başkanlığımıza bildirilmiş durumda. Biz de bu yönde çalışmalarımızı hızlandırdık. Daha doğrusu sürecin çok kısa bir süreç olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Ancak burada bir seçim çalışmasından ziyade, üyeye dönük ön seçim yapılması gerektiğini takdir edersiniz. Burada bizim amaç olarak açıklayabileceğimiz 2 tane temel neden var; bunlardan bir tanesi ve önde tuttuğumuz konu CHP’yi bir büyün halinde, tüm üyeleri ile birlikte ön seçime taşımaktır. Burada kol kola girerek, bütün üyelerimizle, şu anda görevde olanlar, olmayanlar, parti içerisinde zaman zaman yarışmış olanların tümüyle birlikte, hiç ayırt etmeksizin ve hiç kimseyi dışlamaksızın, bir bütün halinde ön seçime gireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Geçmişte olduğu gibi CHP buradan çok parlak bir sonuçla çıkacaktır. Şunu da takdirlerinize sunarım ki 35 yıl sonra ilk kez Edirne’de Belediye Başkan Adayı CHP’de ön seçimle belirlenecek. En son 1989 yılında ön seçimde bir aday belirlemesi olmuştur. Bu da demokrasi açısından sevindirici bir konudur. Parti ortamının buna uygun hale gelebilmesi de Edirne halkı ve üyelerimiz açısından sevindirici bir konudur” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 31 at 16.18.41 | Edirne Ahval Gazetesi
Ciravoğlu’ndan 35 sene vurgusu | Edirne Ahval Gazetesi

“EL BİRLİĞİ İLE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ”

Yerel seçimde başarılı olmak için yeterli deneyime ve kadroya sahip olduklarının altını çizen Ciravoğlu; “İkinci konu da Buradan çıkacak adayın, mutlak suretle 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde başarılı olması konusundur. Biz, kendi adımıza bu konuda gereken bilgi birikimi, deneyim ve kadroya sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Bütün güzümüzle, bütün varlığımızla, tüm parti olarak bu seçime hazırlanacağız ve mutlak suretle başarıyla CHP’yi 31 Mart yerel seçiminden çıkaracağız. Edirne sosyal, kültürel ve demografik yapısıyla farklı bir kenttir. Atatürkçü bir kenttir. Bu kimliğini bugüne kadar bozdurmadık, bundan sonra da bozdurmayı düşünmüyoruz. El birliği ile başarıya ulaşacağız” şeklinde konuştu.

‘ÖN SEÇİMİ KESİNLİKLE DOĞRU BULUYORUM’

Ön seçimden yana mutluluğunu dile getiren Ciravoğlu, ön seçimde 2 bin 500 ile 3 bin arası üyenin oy kullanmasını beklediğini söyledi; “Başlangıçta ön seçimi doğru yorumlamamız gerekiyor. Çünkü demokrasinin gereği bu, CHP gibi bir partinin içerisinde her zaman olması gereken bir şey. Ancak buna, yapısal bazı sorunlar sebebiyle her zaman olanak bulunamıyor maalesef. Bunlar üye yapısı, bazı kurumsal konular gibi etkenlerle ilgili. Ama bugün, bu noktaya gelebildiysek, bu bir mutluluk kaynağıdır. Son gelinen aşamada kesinlikle doğru buluyorum. Merkez ilçeye kayıtlı olan 3 bin 981 üye var ve 1 Aralık tarihi itibariyle kaydolmuş olan tüm üyelerin katılımıyla olacak. Yüzde yüz katılım olanaksız, 2 bin 500 ile 3 bin arasında bir katılım bekliyorum. Burada üyenin ilgisizliğinden ziyade elde olmayan nedenlerle katılamama durumları oluşuyor. Ben, buna benzer diğer parti içi seçimlere oranla katılımın daha yüksek olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

‘HERKESİ KUCAKLAYAN YAPIMIZDAN DOLAYI BÜYÜK BİR MEMNUNİYET GÖRÜYORUM’

Ciravoğlu, kendisinin gerçekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşların ve üyelerin kendisinden yana büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek; “Anketlerde açık ara birinci olduğum konusu, halk arasında konuşuluyor. Bu da tabi direkt ya da dolaylı olarak bize intikal eden şeylerden birisi. Ama ‘ben birinciyim’ diye bir iddiayla ortaya çıkmam söz konusu olamaz, çünkü anketler gizli tutuluyor. Anketler genel merkezin aday belirlemede kullandığı kriterlerden sadece birisi. Bunların hepsi de adayı belirleyebilmek için bir kriterdir, kural değildir. Kural olsa, herkesin açık açık ortaya koyarak uygulaması gerekir. Ancak hem halk bazındaki hem üye bazındaki durum ve beklenti; bizim gezdiğimiz gördüğümüz ve gelen bilgilerde, çok fazla rağbet olduğu ve halkta büyük bir memnuniyet olduğunu görüyorum. Her gün vatandaşlardan ve parti üyelerinden sayısız telefon geliyor, ziyaret eden vatandaşlar ve parti üyeleri oluyor. Çok büyük bir memnuniyet görüyorum. Bunun da en büyük nedenlerinden bir tanesi de bence bizim herkesi kucaklayan yapımız. CHP’nin içinde varsa bazı ufak tefek kırgınlıklar, bunları gidereceğimiz ve tüm kenti kucaklayacağımıza olan inançlardan kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2024 01 31 at 16.20.06 | Edirne Ahval Gazetesi
Ciravoğlu’ndan 35 sene vurgusu | Edirne Ahval Gazetesi

“AHLAK HER ŞEYDEN ÖNDE OLACAK”

Belediye Başkanı seçilmesi durumunda bilim, hukuk, etik ve ahlak öncelikli bir yönetim şekli benimseyeceğine vurgu yapan Ciravoğlu; “Edirne’yi güzel günlerin beklediğini söyleyebilirim. Aday adaylığı açıklamamda konu başlığı olarak ipuçlarını verdik. Nasıl bir yönetim anlayışına sahip olduğumuzu vurgulamaya çalıştık. ‘Bilim, hukuk, etik’ dedik. Bütün çalışmamız, yapılan her iş bilimin ışığında olacak, hukuka uygun olacak. Hukuka her zaman saygı göstereceğiz, artı etik, yani ahlak. Ahlak her şeyden önde olacak. Ülkenin genel durumuna baktığımızda da maalesef bu konuda biraz zayıflama görmekteyiz. Bunu da gidermek için her işte, her sözümüzde, her konuşmamızda ahlakı ön planda tutarak topluma örnek olmalıyız. Ahlaksızlıkla hiçbir yere varılmaz. Bugün varırsın, yarın aşağı inersin ama etrafına ve ülkene çok zarar vermiş olursun” açıklamasını yaptı.

“SAYGIYLA KARŞILIYORUM, KENDİ TAKDİRİDİR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ön seçimden çekilmesini değerlendiren Ciravoğlu, Gürkan’ın aldığı karara saygı duyduğunu ifade ederek; “Belediye Başkanımızın adaylıktan çekilmesi konusu, tamamen kendisiyle ilgili bir konudur. Benim yorum yapmam doğru bir şey değil. Ben saygıyla karşılıyorum, kendi takdiridir. Sonuçta önce milletvekili olarak sonra belediye başkanı olarak Edirne’ye hizmet etmiştir, ne takdir ederse saygı duyarız. Ön seçime katılıyorum dese de saygıyla karşılar, yarışırız. Çekiliyorum dediğinde de saygıyla karşılıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“HALKIMA KARŞI KENDİMİ BORÇLU HİSSEDİYORUM”

Halka karşı borçlu hissettiğini kaydeden Ciravoğlu, borcunu hizmet ederek ödemek istediğini vurguladı. Ciravoğlu; “Benim siyasette illaki bir yere gelme gibi bir hedefim hiç olmadı, bundan sonra da olmayacak. Ben, bunu bir toplum hizmeti olarak görüyorum. Ülkeme ve halkıma hizmet edebilmek için bir görev olarak görüyorum. Halkıma ve ülkeme karşı kendimi borçlu hissediyorum. Bugüne kadar geldik, eğitim gördük, meslek sahibi olduk, çalıştık. Hepsini bu ülkenin içerisinde yaptık. Ben halkıma karşı bir manevi borcum olduğunu hissediyorum. Gücüm yettiğince, elimden geldiğince hizmet etmeliyim diye düşünüyorum. ‘Gel, hizmet et’ dendiğinde sonuna kadar hazırım, sorumluluğu layıkıyla taşırım. ‘Dur’ dendiğinde de dururum, kendi işime bakarım” ifadelerine yer verdi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!