Ciravoğlu’ndan adaylık başvurusu

Edirne’de uzun yıllardır eczacılık yapan ve CHP’de aktif bir şekilde siyaset hayatını devam ettiren, Genel Başkan Özgür Özel’in de meslektaşı olan Eczacı Şükrü Ciravoğlu, 2024 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu resmen, dün Edirne CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na giderek yaptı.

Edirnelilerin yakından tanıdığı, 29 yıldan beri CHP’de aktif olarak farklı görevlerde bulunan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile meslektaş olan Eczacı Şükrü Ciravoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP’den Edirne Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.  Dün parti binasında Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı’ya belediye başkan aday adaylığı için başvuru belgelerini teslim eden Ciravoğlu, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adaylığına başvuru yapmıştı. Ciravoğlu’nun 2024 yılı yerel seçimlerine aday adaylığı başvurusu siyasi arena ve halk arasında heyecan uyandırdı.

ŞÜKRÜ CİRAVOĞLU KİMDİR?

1951 yılında Trabzon’da doğdu. İstanbul Çengelköy İlkokulu, Beylerbeyi Ortaokulu ve Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Bir süre İstanbul’da kozmetik üreticiliği ve İstanbul Eczacı Odası büro müdürlüğü yaptı. 1979 yılında Edirne SSK Hastanesi eczacılığı görevine başladı. 1982 yılından beri Edirne’de serbest eczane çalıştırmaktadır. Tekirdağ Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve Bölge Temsilciliği görevlerinden sonra 1997 yılında kurulan Edirne Eczacı Odası’nın Kurucu Başkanlığı ve 6 yıl da Oda Başkanlığı görevini yürüttü. Bir dönem de Ankara’da Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti’nde Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Sosyal ve sportif alanda; 10 yıl Profesyonel 2. lig de ( Bugünkü 1. Lig ) Edirnespor yöneticiliği ve 1 yıl Kulüp Başkanlığı yaptı. Bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı yaptı. Birçok dernek ve kuruluşta yöneticilik ve başkanlık yaptı. Siyasal yaşamı 1994 yılında CHP de başladı. 10 yıl Belediye Meclis üyeliği (4 yıl Başkan vekilliği), bir dönem Merkez İlçe yöneticiliği yaptı. Üç dönem İl Yönetim Kurulunda üye ve İl Eğitim sekreteri olarak çalıştı. Bir dönem ( 2011-2012 ) CHP Edirne İl Başkanı olarak görev yaptı. 2014 ve 2019 yerel seçimleri için Edirne Belediye Başkan aday adayı oldu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu