Çirkin bir seçim süreci

Bir yerel seçim uğruna sadece siyasi değil, ne yazık ki tüm değerlerimiz çok ucuza, harcandı gitti.

Demokrasinin hakim olduğu ilkeli ve ahlaklı bir ortamda; yerel seçimlerde adaylar ortaya çıkar, birbirleri ile yapılan, yapılmayan ve de yapılacak hizmetler  üzerinden tıpkı er meydanında güreşir gibi, yarışır, hesap verir ve  Halk’da bunu oyları ile değerlendirir. Bu Ülke’nin en zorlu dönemlerinde dahi bu işin böyle olduğunu biliriz ve bunun da doğru olduğuna inanırız.

Bu terbiye ve yaklaşım ile seçim döneminde, Edirne özelinde düşünmediğim gibi, Ülke genelinde de seçime yönelik bir yazı yazmak istememiştim.

Gel gör ki; bu anlamda aylardır öylesine çirkin bir seçim süreci yaşıyoruz ki, siyasetle ilgisi olmayan, haddini aşan kırıcı söylem ve yaklaşımlar, özellikle Cumhurbaşkanı’nın kendi ittifakına oy vermeyecekleri zanlı duruma sokan ifadeleri beni bu satırları yazmaya zorladı. Her ne kadar Cumhurbaşkanı ben vatandaş için “ İllet, Zillet “ demedim dese de, Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanı’nın konuştuklarını bir bütün halinde ele aldığımızda, kendine oy vermeyecekleri en azından gaflet içerisinde, hain derecesinde gördüğünü anlıyorum ve üzülüyorum.

Cumhurbaşkanı ve Bahçeli’ye bu mütevazi köşemden sesleniyorum. Tek dertleri oy olan hiçbir siyasetçi  gibi düşünmüyorum, oy uğruna bu Ülke değerlerini ve  sorunlarını, daha da kötüsü inanç dünyamızla ilgili hassas konuları vatandaş karşısında istismar eden ve gerçekleri saptıran tüm söylem ve yaklaşımları ise, kim olursa olsun acizlik olarak görüyor, endişe ve hayretler içerisinde izliyorum.

Ve şunun da bilinmesini istiyorum ki; sadece kendi tekelinizde imiş gibi ifade ettiğiniz VATAN, BAYRAK, EZAN  gibi kutsal değerler en az sizin kadar benim ve benim gibi milyonlarca insanın da sahip çıktığı değerlerdir. Ülke sevdalısı bir vatandaş olarak “ Andımız’ın okullarda okunmasını isteyecek, yılların birikimi Askeri Fabrikaların satışına içimiz sızlayacak” kadar da YERLİ ve MİLLİ düşünceler içerisinde hem de hiçbir oy ve çıkar peşinde olmaksızın sahip çıkıyoruz.

Kısacası ; Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, yerel adayları hiçe sayan ve bizzat Parti Genel Başkanlarının yürüttüğü bu seçim kampanyası, yaşantım boyunca hiç görmediğim siyasi bir çirkinlik, Ülke sorunlarını saptıran seviyesiz, mantıksız söylemler ve daha ötesi büyük bir huzursuzluk içerisinde geçti. Eğer Partili Cumhurbaşkanlığı, gerçekten bu şekilde uygulanmaya devam edecek ise; inanın, on yıla kalmaz Ülke’mizde hiçbir kutsal kalmayacağı gibi ahlaki bir çöküşü de önlemek mümkün olmayacak, BEKA sorunumuz bizzat kendi ellerimizle daha da tehlikeli bir seviyeye gelecektir.

Türkiye geneline göre, ilimizde daha sakin geçen seçim süreci sonunda sandıkta yarışacak tüm Belediye Başkan Aday’larına başarılar diliyorum.

Seçimlerin Ülkemiz’e ve İlimiz’e her şeyden önce GÜVEN ve HUZUR getirmesi dileği ile. Sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu