Çocuklar için sinema gecesi

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde açık havada “Sinema Gecesi” düzenlenecek. Animasyon- Bilim Kurgu dalında Oscar ödülüne layık görülen WALL-E filmi Sinema Gecesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, çocukları ve ailelerin katılımıyla sinema etkinliğine imza atıyor. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 15 Eylül Cuma Günü Saat 20.00’de Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde açık havada düzenlenecek Sinema Gecesi’nde Animasyon ve Bilim Kurgu dalında Oscar ödüllü alan WALL-E isimli film gösterime sunulacak. Açık havada ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe, isteyenler kamp sandalyelerini de getirebilecek. Ayrıca Edirne Belediyesi etkinliğe katılan tüm sinemaseverlere patlamış mısır ve içecek ikramında bulunacak.

OSCAR ÖDÜLLÜ ANİMASYON FİLMİ WALL-E

WALL-E günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamasıyla, dünyayı temizleme görevi olan bir robotu serüvenini anlatmaktadır. Film 2009 yılında Oscar ödülüne layık görülmüştür. Filmde tüketim çılgınlığına ve insan türünün kendi yaşadığı doğal çevreye verdiği zararlara dikkat çekilmektedir. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu