Çocuklar için spor ve müzik alanı

Şehirde müzik akademisi kurduklarını açıklayan Vali Yunus Sezer, gençlerin okul dışında kaliteli zaman geçirecekleri alanlar oluşturmaya önem verdiklerini vurguladı. Vali Sezer, okulların bahçesine gençlik merkezleri kuracaklarını duyurdu.

Çocukların yerinin okullar ve kütüphaneler olduğunu vurgulayan Edirne Valisi Yunus Sezer; “Spora ve gençlere çok önem veriyoruz. Daha önce hiç spora gitmeyen öğrencileri okullarından alarak spor sahalarına getirdik. Dezavantajlı dediğimiz mahallelerimizde 1300 çocuğumuzu spor sahalarına götürüyoruz. Spor malzemelerini de temin ediyoruz. Çocukların okul dışında dışarıda olmasını istemiyoruz. Çocukların yeri okullar, kütüphanelerdir” dedi.

Müzik akademisi açtıklarını da duyuran Vali Sezer; “Müzik akademisi açıyoruz. Yaklaşık bir aydır faaliyette 220 çocuğumuz var. Okullarda tarama yaparak aldık onları. Her öğrencimiz bir enstrüman istiyorsa öğrensin istiyoruz. Pilot bir mahallede bu uygulamayı başlattık. Okulların bahçelerine butik gençlik merkezleri yaparak hem mahalle gençlerinin hem üniversiteli gençlerin yararlanacağı 24 saat esasına göre açık olacak alanlar oluşturacağız. İçerisinde müzik, sanat atölyelerinin, spor alanlarının olduğu gençlik merkezleri yapacağız. Bu alanları okulların bahçelerine yapmayı istiyoruz” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!