Çocuklarımız

Bu gün günlerden çocuklar, aslında her gün onların elbette. Onlar gözümüzden sakındığımız, sevdiğimiz, canımız. En büyük önceliklerimizden.

Çocuklarımız geleceğimizin teminatı hepinizin bildiği gibi.Onların gözünde bir damla yaş görsek,bizim içimiz yanar. Bu şehir çocuklarına çok ama çok hasasiyet gösteriyor. Edirne Çocuk Hakları Derneği olarak pandemi başladığından beri yapamadığımız toplantımızı nihayet yaptık ve normalleşeceğimizi düşünürek bu heyacanı yaşadık. Bu virüs bizi gerçekten sindirdi ve içimize kapattı. Ama neyseki aşılamada iyi bir düzeye geldiğimiz için toplantımızı gönül rahatlığı ile yapabildik. Benim inancım bu şehir iyi ve yetenekli yöneticileri olduğu için Çocuk Trafik Eğitim Alanına kavuştu.

Ayrıca Türkiye’nin ve Balkanların en büyüğü olan Hasan Ali Yücel İnteraktif Çocuk Müzesi gerçekten çok değerli bizim için.”Çocuk Dostu Kent”ifadesi Edirne’mize ait, neden? Çünkü yöneticilerimiz de dahil çoğunluk bu konuda duyarlı. Başta Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere yöneticilerimizin duyarlı insanlar olduğuna inanıyorum. Biz dernek olarak eğer olabilirse gezici bir kütüphane olsun istiyoruz. Haftanın her günü bir köyümüzde duraklasın ve o köyün çocukları kitaplarla buluşsun, okusun istiyoruz. Bu konuda yöneticilerimizin desteklerini esirgemeyeceklerini umuyoruz.

Sizler de bizlere ve yarının büyükleri çocuklarımıza daha fazla destek olmak isterseniz üye olabilirsiniz. Üye sayımız arttıkça daha güzel şeyler yapacağız. El verin, çocuklarımıza desteğimiz artsın. Sevgiyle kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!