Cumhuriyet’in 100. yılı anısına maraton

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(BUDDER) Başkanı Önder Akdağ, 2023 yılında 8’incisini gerçekleştirecek olan Edirne Maratonu’nu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl anısına koşulacağını söyledi.

 Edirne Devlet Konukevi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen BUDDER Başkanı Önder Akdağ 2023 yılında gerçekleştirilmesi planlanan 8’inci Edirne Maratonu’nun Türkiye Cumhuriyet’in 100’üncü yılına istinaden koşulacağını duyurdu.  Sporcuların kayıt işlemlerinin başladığını duyuran Akdağ, sporcuların edirnemaratonu.com üzerinden kayıtlarını yapabileceklerini bildirdi.

Açıklama yapan Akdağ;  “Cumhuriyet bizim için çok önemli bir kazanım. Maratonu bu cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize ithafen gerçekleştireceğiz. Bütün sporcuları da Edirne’de bizimle bu farkındalıkla cumhuriyetimizin yüzüncü yılında koşmaya davet ediyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bin 500 atletle bu organizasyonu gerçekleştirme hedefimizi somut olarak ortaya koyuyoruz. Bu kapsamda da Kırkpınar vesilesiyle Gençlik Spor Bakanımız Edirne’deydi. Kendisiyle de görüşme imkânımız oldu. Onlar da bakanlık olarak bu organizasyonu çok önemsediklerini ayrıca cumhuriyetin yüzüncü yılına ithafen gerçekleşiyor olmasının ayrı bir önem arz ettiğini söyledi. Planlamaları yapabilirsek bakanlığın 2023 kutlamaları kapsamında bu organizasyonu Edirne’nin ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olacağız” dedi. Maratonun başlangıç noktası ise Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bulunan Lozan Anıtı olacak. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu