Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon

Edirne Barosu tarafından, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında uzunca bir aradan sonra resepsiyon düzenlendi. Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, etkinlikte yaptığı açıklamada; “Ne mutlu bize ki cumhuriyetimiz 1’inci asrına erdi. İlk günkü heyecanla, kurulduğu günkü gibi mutlulukla, umutla 100’üncü yıla erdik. Bize de ne mutlu ki 100’üncü yıla erdiğini, bu gözler sağlıkla sıhhatle gördü” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Edirne Barosu tarafından, 100’üncü yıla özel resepsiyon düzenlendi. Uzun bir süre aradan sonra tekrar düzenlenen baro resepsiyonuna, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri ve baro avukatları katılım sağladı.

“CUMHURİYET, KANLA KURULDU, GÖZYAŞIYLA, EMEKLE KURULDU”

Etkinlikte konuşan Edirne Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, cumhuriyet 100’üncü yılına şahit olmaktan yana mutlu olduğunu belirtirken, cumhuriyetin ilelebet payidar kalması adına, millet olarak daha çok çalışacaklarını söyledi. Karakoç; “Ne mutlu bize ki cumhuriyetimiz 1’inci asrına erdi. İlk günkü heyecanla, kurulduğu günkü gibi mutlulukla, umutla 100’üncü yıla erdik. Bize de ne mutlu ki 100’üncü yıla erdiğini, bu gözler sağlıkla sıhhatle gördü. İnşallah 125’inci, 150’nci, 200’üncü ve daha nice yüzyıllarını, biz ve bizden sonraki nesiller umutla, gururla, onurla görürler. Bu cumhuriyet, öyle masa üstünde emperyalist devletlerin haritalarda işaretlemesiyle, anlaşmalarla kurulmadı. Bu cumhuriyet, kanla kuruldu, gözyaşıyla, emekle kuruldu. Onun için cumhuriyetin ilelebet payidar kalması adına daha çok düşüneceğiz, daha çok üreteceğiz, daha çok çalışacağız ve hep beraber el birliğiyle, bir olarak, tek vücut olarak bu cumhuriyeti ilelebet payidar kılacağız” dedi.

WhatsApp Image 2023 10 30 at 14.44.18 1 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi

‘ÇOCUKLARIM OKULA BAŞLADIKLARI ZAMAN, ELLERİNE NUTUK VERDİM’

Edirne Barosu’nun en yaşlı avukatlarından 1’i olan 82 yaşındaki Av. Nurten Yücel, açıklamalarda bulunarak çocuklarının ve torunlarının da kendisi gibi Atatürk ilke ve inkılaplarını özümseyerek yetiştiğinin altını çizdi. Yücel; “1965 yılından beridir bu mesleği yapıyorum. 3 senedir, sağlık sebepleri dolayısıyla faal değilim 55 bir fiil serbest olarak, Edirne’de ve Kırklareli’nde çalıştım. Cumhuriyet kadınıyım, 2 tane evlat yetiştirdim, 2 tane de torunum var. Cumhuriyetin nimetlerinden faydalandım, devlet okullarında okudum, en güzel okullarda okudum. Çocuklarıma da ilk okullarına başladıkları zaman, ellerine Nutuk’u verdim. Çocuklarım da torunlarım da Atatürk ilke ve inkılaplarını özümseyerek büyüdüler. Çok mutluyum, onlarla övünüyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023 10 30 at 14.44.18 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi

‘BU KADAR SENE GÜZEL YAŞADASIYSAM, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI SAYESİNDE’

20 yaşındaki torunu Zeynep’in Bükreş’te konser verdiğini açıklarken duygu dolu anlar yaşayan Yücel, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına şahit olmaktan yana mutluluğunu dile getirdi. Yücel; “Şimdi de 20 yaşında torum Zeynep, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı 3’üncü sınıfta. Şu an Bükreş’te viyola çalıyor kendisi, konser veriyorlar. Bükreş’te Türk Bayrağı’nı dalgalandıracaklar. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, çok duyguluyum. Bu yaşa gelmek, bu kadar sene yaşamak, güzel yaşamak, güzel yaşlanmak herkese nasip olmaz. Bundan dolayı çok mutluyum. Bunu da Cumhuriyetin sayesinde, Atatürk’ün ilke ve inkılapları sayesinde kazandığımı, yaşadığımı düşünüyorum. Torunlarım da inşallah böyle güzel günler görürler. Cumhuriyet her zaman onlara aydınlık olur, yolları aydınlık olur. Ne mutlu Türküm diyene ne mutlu Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla yetişen çocuklarımıza” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 30 at 14.44.18 2 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 30 at 14.45.13 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 30 at 16.49.25 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 30 at 16.49.57 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 30 at 17.26.32 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 30 at 18.13.01 1 1 - Edirne Ahval Gazetesi
Cumhuriyetle yaşıt Baro’da resepsiyon - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu