DEVA’da istifa değil bayrak değişimi !

Edirne DEVA Partisi il teşkilatı yapılan genel seçimlerinden ardından istifa ederek yeni isimlere yer açacaklarını açıklamışlardı. Alınan karar sonrası il teşkilatı istifalarını sunduklarını sosyal medya üzerinden duyurdular. Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Kurucu İl Başkanı Dr. Kerem Arda; “Kongre öncesi genç arkadaşların kongrede yer alması için onlara imkan sunabilmek için siyasette bayrak değişimi yaptık” dedi.

Üç yılı aşkın süredir DEVA Partisi Edime Kurucu İl Başkanı olarak görev yapmakta olan Dr. Kerem Arda, sosyal medyada yaptığı paylaşım ile il teşkilatı olarak istifa ettiklerini duyurdu. Arda yaptığı paylaşımda; “Bilindiği üzere 3 yılı aşkın bir süredir şehrimize ve ülkemize hizmet amacı ile DEVA Partisi Edime Kurucu İl Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bugüne kadar büyük emeklerle, büyük fedakarlıklar gösteren kıymetli yol arkadaşlarımla yaptığımız istişareler sonucunda, yürütmüş olduğumuz DEVA Partisi Edime Teşkilatlarındaki görevlerimizden istifa etme kararını almış bulunmaktayız. Aldığımız bu karardaki en büyük etken; yaklaşan Kongre sürecinde teşkilatlarda görev almak isteyecek yeni arkadaşlarımıza imkan ve yer açabilme arzusudur. Önümüzdeki süreçte göreve gelecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Şehrimiz ve ülkemizin menfaatine olmak koşuluyla. Siyaset dahil her platformda katkı vermeye devam edeceğimizin bilinmesini isteriz” ifadelerine yer verdi.

İstifa değil bayram değişimi yaptıklarını vurgulayan Arda; “Daha önceden de seçim sonrası devam etmeyeceğimiz ile ilgili açıklamamız olmuştu. Şimdi yılsonu kongre sürecinden önce bunu öne çektik. Kongre öncesi genç arkadaşların kongrede yer alması için onlara imkan sunabilmek için siyasette bayrak değişimi yaptık. Yerel seçimlere yeni yönetim ile gireceğiz. 3 yıldan fazladır ben görev aldım. Yeni daha heyecanlı bir arkadaşımızın görev alabileceğini düşünüyorum. Başka bir partiye geçiş süreci yok. İl başkanlığı ve teşkilat görevlerimden istifa ettim” diye konuştu.

İl Teşkilat İşleri Başkanı Egemen Aydın, İl Seçim İşleri Başkanı Emrah Tosunoğlu, İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Enes Bulut, İl Kadın Çalışmaları Başkanı Ayşe Dülger, İl Tarım, Enerji ve Ulaştırma Pol. Başkanı Mehmet Özülkü, İl Eğitim Sağlık ve Sosyal Pol. Başkanı Mehmet Arslan, İl Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Sercan Özel, İl Yerel Yön. ve Şehircilik Pol. Başkanı Furkan Tatar, İl İnsan Kaynakları Başkanı İzel ATAY İl İdari ve Mali İşler Başkanı Ahmet Altınoluk, İl Ekonomi Pol. ve Siyasi İşler Başkanı Barkın Can Oğuztürk, İl Sanayi, Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm Pol. Başkanı Burak Benpirinççi, İl Hukuk ve Adalet Pol. Başkanı Av. Mert Açıkgözoğlu, İl Doğa Hakları ve Çevre Pol. Başkanı Kadir Korkmaz, İl Genel Sekreteri İlhan Gençler, Uzunköprü İlçe Başkanı Recep Cengiz, İpsala İlçe Başkanı Mustafa Kemal Ayaz, Lalapaşa İlçe Başkanı Soykan Çekver, Süloğlu İlçe Başkanı Ümit Şahin yeni isimlere yer vermek adına istifalarını sundular. Damla GÖÇ AKYÜZ 

deva | Edirne Ahval Gazetesi
DEVA’da istifa değil bayrak değişimi ! | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu