Dikkat kuvvetli lodos geliyor!

Meteoroloji Müdürlüğü Marmara Bölgesi’nin batısında beklenen kuvvetli lodosa karşı vatandaşları uyardı. Yarın sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına bekleniyor.

Yarın sabah saatlerinden Pazar günü öğle saatlerine kadar şehirde lodos ve şiddetli fırtına bekleniyor. Açıklama yapan Meteoroloji Müdürlüğü; “Marmara’nın batısında beklenen kuvvetli lodosa dikkat. Kuvvetli Rüzgar Kuvvetli Rüzgar Rüzgarın; yarın (10.02.2024 Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli zaman zaman fırtına (40-70 km/saat, hamleli 80 km/saat), Tekirdağ ve İstanbul çevrelerinde kuvvetli (40-60 km/saat), bu illerin yüksek kesimlerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisi kaybetmesi beklenen kuvvetli lodos sebebi ile ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği de belirtildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!